Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Znak drogowy D-42 oraz znaki podpięte.

Znak drogowy D-42 oraz znaki podpięte. 8 lata 8 miesiąc temu #4206

  • huzzar.ts
  • huzzar.ts Avatar
Witam.
Mam kwestię sporną z pewną osobą.
Sprawa tyczy się znaków umieszczonych pod tablicą D-42.
Wiadomo że jeśli pod tablicą umieszczony jest znak z ograniczeniem prędkości to tyczy się to całego terenu zabudowanego danej miejscowości.
A jak to wygląda z innymi znakami.
Interesują mnie znaki ostrzegawcze, przykładowo A-11 oraz A-14. Czy zakres ich działania obowiązuję cały teren zabudowany danej miejscowości, czy jest to teren zabudowany a znaki ostrzegawcze muszą być nie dalej niż 100 m od miejsca na jakim występuję dane zagrożenie? Więc po 100 m od ich minięcia już nie obowiązują?

Fajnie by było gdyby ktoś znał jakiś przepis który to precyzuje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Znak drogowy D-42 oraz znaki podpięte. 8 lata 7 miesiąc temu #4212

Znaki ostrzegawcze umieszcza się w odpowiedniej odległości od wskazywanego miejsca niebezpiecznego, w zależności od prędkości dopuszczalnej na drodze. Ponadto, wykorzystując tabliczkę T-2 można określić długość odcinka, na którym występuje niebezpieczeństwo. Czyli przykładowo możemy wstawić znak ostrzegawczy z tabliczką T-2 o długości np. 2,0 km - wtedy ostrzeżenie o niebezpieczeństwie obowiązuje na w/w odcinku. Zestaw - znak ostrzegawczy + tabliczka T-2 należy powtórzyć za każdym skrzyżowaniem z drogą publiczną. To jest jedyna możliwość, żeby ostrzec raz (w przypadku braku skrzyżowań z przedmiotową drogą). Nie ma możliwości "podczepiania" znaków ostrzegawczych pod znakami D_42 / E-17a - takie łączenie znaków nie powoduje, że znaki ostrzegawcze obowiązują na terenie całej miejscowości.
Znaki zakazu można natomiast "podczepiać" pod znakiem D-42 - wtedy obowiązują na terenie całej miejscowości. Jego uchylenie oznacza znak D-43 lub E-18a. Nie dotyczy to tylko znaków B-33 "ograniczenie prędkości", ale także innych znaków zakazu wyspecyfikowanych w tzw."Czerwonej Książce".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.109 s.