Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ZRID opinie

ZRID opinie 4 lata 2 miesiąc temu #4500

  • swk20
  • swk20 Avatar
  • Offline
  • Użytkownik
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Witam,
jak wiadomo, wniosek ZRID składa się po uzyskaniu opinii min wód polskich.
Czy jest jakiś przepis mówiący co ma zawierać taka opinia?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ZRID opinie 4 lata 2 miesiąc temu #4501

Nie ma przepisu, który określa co ma zawierać opinia Wód Polskich. Opinie są wydawane na etapie wykonywania koncepcji programowych przedstawiających określone rozwiązania projektowe wraz z analizami tych rozwiązań i ich wpływu na środowisko wodne oraz infrastrukturę związaną z ochroną wód.
 
Przed złożeniem wniosku o ZRiD Inwestor musi posiadać natomiast wszelkie wymagane prawem zgody wodnoprawne - określone w art. 388 ustawy Prawo wodne, jeżeli tego wymaga dane rozwiązanie. Są tam wyszczególnione pozwolenia wodnoprawne, zgłoszenia wodnoprawne, oceny wodnoprawne i decyzje o których mowa w art. 77 ust. 3 i 8 oraz art. 176 ust.4. (zwolnienia z różnych zakazów wyszczególnionych w ustawie). Ustawa wskazuje, która z w/w zgód wodnoprawnych jest konieczna dla danego przedsięwzięcia i jakie wymagania winien spełniać wniosek o wydanie takiej zgody. Nie jest wykluczone również, że dla danej inwestycji będzie wymagana więcej niż jedna zgoda.
Jeżeli inwestycja wymagała uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a w ramach postępowania była przeprowadzona OOS czyli analizom był poddany raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko - to decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach lub postanowienie RDOS wydane w ramach ponownej oceny oddziaływania na środowisko jest już równoznaczne z uzyskaniem oceny wodnoprawnej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.161 s.