edroga237Wymyślił maszynkę do mielenia mięsa, drezynę i welocyped. Gdy 200 lat temu badeński nadleśniczy Karl Dreis prezentował swój mechaniczny twór, z pewnością nie przypuszczał, że tak silne piętno odciśnie na potomnych, dla których rower to coś więcej niż… rower. Jak wygląda historia i współczesność wykorzystania roweru na Pomorzu Zachodnim będzie można dowiedzieć się już 24 listopada podczas Szczecińskich Dni Techniki i konferencji poświęconej rowerowi.

 

Jak przed rozpoczęciem sezonu rowerowego należy sprawdzić stan hamulców i łożysk, łańcuch czy koła, jak powstają rowerowe trasy i co robi społeczność lokalna, by wykorzystać potencjał turystyki rowerowej. Zaplanowana na 24 listopada konferencja „Historia i współczesność wykorzystania roweru na Pomorzu Zachodnim” będzie nie lada gratką dla miłośników dwóch kółek.

- Za kilka lat sieć tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim będzie liczyła blisko 1100 km. Odcinek Dąbki-Darłowo już zrealizowano, kilkanaście tras się buduje, jeszcze więcej jest projektowanych lub na zaprojektowanie czeka – mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który podczas konferencji przedstawi szczegóły postępu inwestycyjnego.

24 listopada będzie można dowiedzieć się także, jaka jest specyfika techniczna powstających w regionie tras, poznać lokalne inicjatywy, które chcą je uatrakcyjnić, produkty turystyczne – idealne dla turystyki rowerowej. Nie zabraknie także gorącej dyskusji o podróżowaniu z rowerem koleją i działaniach podejmowanych przez Samorząd Województwa, by było to coraz prostsze.

Rowerowych futurystów z pewnością zainteresują wykłady poświęcone innowacyjnej infrastrukturze podnoszącej bezpieczeństwo rowerzystów, czy możliwościom związanym z powracającymi na rynek rowerami elektrycznymi. Konferencja będzie także okazją do zaprezentowania doświadczeń i kierunków zmian, jakie mogą czekać Szczeciński Rower Miejski.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Załączniki:
Pobierz (program_rowerzysci.pdf)program_rowerzysci.pdf[ ]383 kB
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.