Spis treści

Bezpieczeństwo motocyklistówNowoczesne technologie, stosowane w rozwiązaniach urządzeń bezpieczeństwa ruchu przez firmy Highway Care (Wielka Brytania), Snoline (Włochy) oraz BASYC (Hiszpania), pozwalają zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków wśród kierowców motocykli.

W Wielkiej Brytanii, na węźle Sandygate autostrady A379 typu „koniczyna”, został niedawno zainstalowany innowacyjny system o nazwie BikeGuard w celu zmniejszenia ciężkości wypadków motocyklistów w rejonie węzła. Dostarczone przez firmę Highway Care dodatkowe wyposażenie bariery było specjalnie zaprojektowane, by wprowadzić ochronę dla motocyklistów. Zostało ono zamówione przez Urząd Miasta Devon jako środek poprawy bezpieczeństwa, aby uchronić motocyklistów przed ciężkimi urazami, których doznają w wyniku uderzenia w podpory istniejących barier.

Dwa odcinki, o długościach 120 i 172 m, zostały dostarczone i zainstalowane przez Highway Care z końcem 2007 roku. Według firmy, kierowca uderzający w barierę będzie skierowany wzdłuż gładkiej, ciągłej powierzchni dolnej listwy bariery, zmniejszającej potencjalny ciężar wypadku, chroniąc od kontaktu z pionowymi słupkami wsporczymi bariery. System był zainstalowany na tym odcinku z powodu wysokiej liczby wypadków w przeszłości, a droga była zidentyfikowana przez władze jako konieczna do wprowadzenia dalszych środków bezpieczeństwa.

Źródło: www.highwaycare.co.uk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.