edroga617Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Cieszkowskiego i Słowackiego w Bydgoszczy poprawiono bezpieczeństwo pieszych. Wygrodzono część powierzchni jezdni, by uniemożliwić parkowanie bezpośrednio przed przejściami. Samochody nie zasłaniają też stylowego muralu upamiętniającego J. Święcickiego – budowniczego najpiękniejszych bydgoskich kamienic.

 

Separatory zostały zamontowane po południowej stronie ulic Cieszkowskiego oraz Słowackiego, przed dojazdem do Gdańskiej. W ten sposób ograniczone zostało parkowanie pojazdów w niedozwolonych miejscach tuż przed przejściami dla pieszych. Poprawiło to również widoczność.

Na ul. Gdańskiej przed skrzyżowaniem z ul. Chodkiewicza na wysokości przystanku tramwajowego zamontowany został natomiast próg zwalniający. To rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej. Docelowo na Gdańskiej od pl. Teatralnego do Kamiennej planowana jest budowa przystanków wiedeńskich. Obecnie powstaje niezbędna dokumentacja.

Ulica Cieszkowskiego po rewitalizacji stała się jedną z wizytówek miasta. W 2017 roku gruntownie ją wyremontowano. Na chodnikach ułożono płyty kamienne otoczone opaskami z szarego granitu lub bazaltu. Z kolei na jezdni zastosowano kostkę kamienną z czerwonego granitu. Odrestaurowano stylowe oświetlenie w formie bydgoskich pastorałów. Dodatkowo wyposażono je w kwietniki. Przy szerokich chodnikach ustawiono ławki, kosze i stojaki rowerowe. Materiały wykończeniowe nawiązują do stylistyki z początku XX wieku.

Źródło: UM Bydgoszcz

Komentarze  
MariuszG
0 #1 MariuszG 2020-02-07 07:02
Czymś trzeba się pochwalić, ale w każdym koszyku słodyczy jest sporo cytryn, które też trzeba spróbować. link.do/parkowaniePL w innych miejscach miasta klasycznie projektuje się i buduje miejsca parkingowe zaraz obok pasów co powoduje zasłanianie pieszych. Klasyczna wyższość pojazdów nad pieszymi, wspieranie wyboru auta przez wyborem komunikacji publicznej. Zapewne to nie jedyne miejsce "wybitne" w mieście. A po przebudowie z pomocą środków zewnętrznych klasycznie trzeba oprócz parkingów wszędzie dodać znak ograniczenia tonażu - będzie swojsko.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.