edroga993Trwają kolejne prace przy budowie buspasów na Gdańskiej. Inwestycję, na którą miasto pozyskało wysokie dofinansowanie unijne, połączono z przebudową skrzyżowania z ulicą Rekreacyjną na bezpieczne rondo.

 

Buspas na ul. Gdańskiej ułatwi przejazd autobusom szczególnie w czasie dużych imprez organizowanych w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku lub na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Wytyczone zostaną też dodatkowe przystanki pomiędzy rondem i pętlą.

Elementem zadania jest też nowe rondo u zbiegu z ulicą Rekreacyjną. Będzie miało 3 wloty. Odpowiednio wyprofilowane dojazdy do ronda będą skłaniały do zredukowania prędkości. Wokół wyspy centralnej zaprojektowano wybrukowaną opaskę, która ułatwi przejazd autobusom oraz większym pojazdom. Wokół ronda, na wszystkich wlotach, wytyczone zostaną przejścia i przejazdy rowerowe rozdzielone wysepkami kanalizującymi ruch. Na chodnikach przed przejściami, z myślą o osobach niewidomych, układane będą płytki ostrzegawcze i kierunkowe ułatwiające orientację. Skrzyżowanie zyska nowe oznakowanie. Rondo zdecydowanie ułatwi wyjazd z ul. Rekreacyjnej. Więcej informacji o aktualnych pracach znajduje się na stronie ZDMiKP.

Inwestycja kosztuje ponad 10 mln zł. Miasto pozyskało na to zadanie wysokie dofinansowanie unijne, ponad 6,5 mln zł ze środków ZIT. W ubiegłym roku oddany został buspas na Wałach Jagiellońskich oraz część pasa dla autobusów na ul. Grunwaldzkiej. W budowie jest między innymi jezdnia z buspasem na ul. Kujawskiej. Kolejny buspas powstanie na ul. Kolbego.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.