187W Bydgoszczy i powiecie bydgoskim przeprowadzony zostanie przegląd oznakowania ulic. Zadanie zostanie zrealizowane przy współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Za oznakowanie w Bydgoszczy odpowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Na silnie zurbanizowanym terenie zdarzają się sytuacje, że na niektórych odcinkach ulic, ze względu na dużą liczbę znaków, kierowcy mają wyjątkowo mało czasu na śledzenie wszystkich tablic. Dlatego eksperci zamierzają zastanawiać się między innymi nad sekwencją umieszczenia kolejnych znaków oraz możliwością usunięcia części tablic. To przede wszystkim szansa na poprawę bezpieczeństwa.

- Zależy nam na tym, że bydgoskie drogi były oznakowane w sposób bezpieczny i czytelny. Dlatego chętnie skorzystamy z doświadczeń innych zarządców dróg. Będzie to przypominać zewnętrzny audyt. Bydgoszczanie mogą tylko na tym skorzystać – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

W trakcie pilotażowej akcji weryfikowana będzie zgodność oznakowania z przepisami wraz z opracowaniem raportu z tych działań. Zostanie on przekazany do Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Raport będzie zawierał informacje przydatne do stosowania przez zarządców dróg na drogach samorządowych
 
- Na podstawie bydgoskich doświadczeń zostaną opracowane ogólnopolskie wytyczne dla zarządców dotyczące prawidłowego oznakowania. Zasady te zostaną następnie wprowadzone we wszystkich samorządach.  W ten sposób ulice w polskich miastach będą oznakowywane w oparciu o jednolite standardy – podkreśla sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Paweł Olszewski.

***
Bydgoszczanie również mogą przekazywać swoje uwagi dotyczące oznakowania pionowego do drogowców. Mogą to być opinie dotyczące zmian w oznakowaniu, poprawienia widoczności oraz dyslokacji słupów. Wystarczy wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: UM Bydgoszcz

Komentarze  
Helena
0 #1 Helena 2016-03-02 21:04
Przy wyjeździe ze "ślepej" ul Kąkolowej stoi zakaz postoju, który przed laty ustawiono odwrotnie, czyli na śmietnik z napisem godz 7-15, kiedy to w tych godz wywożono śmieci, po zmianie nawierzchni ktoś go ustawił jak mu pasowało.Efekt tego straż miejska zakłada blokady, jednakże wjeżdżając w tę ulicę nie ma takiego znaku. Nie znam przepisu, który nakazuje jechać do końca ulicy bez przejazdu, po to, żeby sprawdzić czy nie ma tam znaków zabraniających postój.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.