csm Szarych Szeregow 0295fc2be2W nocy z poniedziałku na wtorek (27/28 maja) zmieni się organizacja ruchu na rozbudowywanym węźle Szarych Szeregów. Ruch samochodów zostanie przełożony na północną część węzła, na której są już nowe nawierzchnie. Drogowcy dokończą natomiast prace w południowej części ważnego skrzyżowania.

 

Nowa organizacja ruchu zakłada otwarcie północnej części węzła Szare Szeregi. Dwukierunkowy ruch będzie odbywał się po północnej jezdni ulicy Wojska Polskiego. Łatwiej będzie wyjechać między innymi z ul. Szarych Szeregów. Nadal ograniczony będzie jednak przejazd ulica Bełzy (tylko dla komunikacji miejskiej). Ograniczony będzie dostęp do ul. Szpitalnej, gdzie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Ruch w ciągu ul. Wojska Polskiego pomiędzy przejazdami tymczasowymi zlokalizowanymi przy Kauflandzie i Urzędzie Skarbowym przez torowisko będzie odbywał się dwiema jezdniami po jednym pasie. Na odcinku pomiędzy przejazdem tymczasowym na wysokości wjazdu do Kauflanda, a ul. Magnuszewską ruch dwukierunkowy będzie poprowadzony jezdnią północną (do tej pory ruch dwukierunkowy odbywał się jezdnią południowa). Zmiana zdecydowanie ułatwi komunikację na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Magnuszewskiej.

Po przebudowie odcinek ulicy Wojska Polskiego na Wyżynach będzie jeszcze bezpieczniejszy - zaplanowano między innymi dobudowanie dróg rowerowych, przebudowę sygnalizacji i odnowienie nawierzchni. Znaczna część prac została już zrealizowana. Trwają też kolejne prace związane z montażem torów i rozjazdów w obrębie węzła Szarych Szeregów. Koszt całej inwestycji to 65 mln zł. Zakończenie wszystkich prac planowane jest jesienią. Przebudowa tramwajowego węzła na Wyżynach to jeden z elementów dużego projektu zakładającego poprawę obsługi komunikacyjnej osiedli górnego tarasu Bydgoszczy (Wzgórze Wolności, Wyżyny, Kapuściska).

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.