contentmap_plugin

13113GDDKiA we Wrocławiu poinformowała, że w dniach 17-18 stycznia nastąpi zmiana organizacji ruchu na A4, pomiędzy węzłami Złotoryja a węzłem Legnica, na skrzyżowaniu nowo budowanej drogi S3 z autostradą A4.

Od 17 do 31 stycznia ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni w kierunku Wrocławia (jezdnia południowa). Jezdnia w kierunku Zgorzelca będzie zamknięta.

Z kolei od 31 stycznia do 15 lutego ruch zostanie przełożony i dwukierunkowo będzie odbywał się na jezdni w kierunku Zgorzelca (jezdnia północna), a w kierunku Wrocławia jezdnia będzie zamknięta.

Utrudnienia będą trwały około miesiąca i mają związek z wybudowanymi dwoma wiaduktami w ciągu drogi ekspresowej S3. Z wiaduktów będą demontowane szalunki, czyli tymczasowa konstrukcja, która nadała kształt budowanym obiektom. Podane terminy są orientacyjne i mogą ulec zmianom lub wydłużeniu ze względu na warunki atmosferyczne.

Budowa drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy będzie liczyć ponad 80 km, a jej koszt to około 2, 5 mld zł. Inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Planowany termin oddania do ruchu to połowa 2018 roku.

Źródło: GDDKiA O/Wrocław

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.