contentmap_plugin

IMG 0059Podział inwestycji na etapy, prowadzenie robót na krótkich odcinkach, zachowane dwa pasy ruchu w każdym kierunku – drugi etap remontu koncesyjnego odcinka autostrady A4 ma być jak najbardziej przyjazny dla kierowców. Pierwsze prace rozpoczną się w godzinach wieczornych 19 marca, na 4-kilometrowym odcinku jezdni w kierunku Katowic, pomiędzy węzłem Rudno a węzłem Chrzanów.

19 marca w godzinach wieczornych rozpoczną się prace przygotowawcze w ramach drugiego etapu wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. W pierwszym etapie, w 2016 roku, wykonano roboty na odcinkach jezdni o łącznej długości 24 km. Do zrealizowania w 2017 roku pozostała wymiana nawierzchni na odcinkach o łącznej długości 36 km.

W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na 4-kilometrowym odcinku pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów.

W związku z planowanymi zmianami w organizacji ruchu od godzin wieczornych 19 marca do godzin porannych 22 marca na obu jezdniach pojawiać się będą lokalne zwężenia do jednego pasa ruchu na krótkich odcinkach drogi.

– Kontynuując wymianę nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków, zastosujemy organizację ruchu, która bardzo dobrze sprawdziła się w pierwszym etapie remontu. Prace prowadziliśmy i w dalszym ciągu będziemy prowadzić tak, aby zminimalizować uciążliwości i zachować dwa pasy ruchu w każdym kierunku przez cały czas trwania robót. Wyjątek od tej reguły będą stanowić okresy związane z montażem lub demontażem stalowych barier bezpieczeństwa rozdzielających przeciwne kierunki, co staramy się przeprowadzać sprawnie, w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy ruch jest mniejszy – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Podczas gdy na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Podobna organizacja ruchu ma obowiązywać na pozostałych remontowanych odcinkach jezdni. Na długości remontowanego odcinka wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont nawierzchni jezdni pomiędzy węzłem Rudno a węzłem Chrzanów zakończy się ok. 27 kwietnia br. W następnym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Rudno i Balice na jezdni w kierunku Krakowa. Zakończenie wymiany nawierzchni zaplanowano na listopad 2017 roku.

Źródło: SAM SA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.