Podskarbińska Grochowska objazd zamkniętego przejazduWarszawscy tramwajarze pracują na ul. Grochowskiej. 24 czerwca rozpoczęła się wymiana torowiska na przejeździe na wysokości ul. Podskarbińskiej. Dla kierowców uruchomione zostały tymczasowe przejazdy.

 

Kolejny etap prac na Grochowskiej
Trwa modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Grochowskiej. Po zakończeniu wszystkich prac tramwaje pojadą po nowym, zielonym torowisku, a pasażerowie będą do wsiadali do składów z wygodnych peronów przystankowych. Prowadzony jest już montaż szyn, a w najbliższych dniach rozpoczną się kolejne prace.

Również w poniedziałek, 24 czerwca, rozpoczęła się wymiana torowiska na przejeździe na wysokości ul. Podskarbińskiej. Od godz. 5.00 jadący ul. Podskarbińską nie będą mogli przejechać na wprost przez skrzyżowanie w kierunku ul. Międzyborskiej. Kierujący będą musieli skręcić w prawo w ul. Grochowską, a przed ul. Weterynaryjną będą mogli zawrócić na tymczasowym przejeździe przez torowisko. Podobnie jadący ul. Grenadierów nie będą mogli bezpośrednio skręcić w lewo ani pojechać prosto. Będą musieli skręcić w prawo do tymczasowego przejazdu przed ul. Siennicką.

Prace na Kruczej i Postępu
Postępu objazd zamkniętego odcinka ulicy24 czerwca rozpoczęły się także prace ciepłowników na ul. Kruczej pomiędzy Al. Jerozolimskimi a ul. Chmielną. Prace zostały podzielone na kilka etapów. W pierwszym, od 24 czerwca do 1 lipca, zwężona będzie jezdnia prowadząca w kierunku pl. Powstańców Warszawy. W kolejnym etapie, od 2 do 15 lipca, węziej będzie na jezdni prowadzącej w kierunku Al. Jerozolimskich. Przed skrzyżowaniem tych ulic kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas, ponadto wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w Aleje w kierunku ronda gen. Ch. De Gaulle’a. Następnie, od 16 lipca do 20 sierpnia, zwężona zostanie zachodnia jezdnia, ale na wysokości ul. Widok.

Od wtorku, 25 czerwca, od godz. 7.00 na ul. Postępu obowiązuje jeden kierunek ruchu. Na odcinku od budynku nr 15 do ul. Marynarskiej można pojechać tylko w kierunku ul. Marynarskiej. Jadąc ul. Postępu od północy można – nie dojeżdżając do Marynarskiej – zawrócić pod nowo wybudowanym wiaduktem. Na odcinku pomiędzy ul. Marynarską a budynkiem nr 12 można pojechać tylko w kierunku ul. Cybernetyki. Nie można również przejechać w ciągu ul. Postępu przez ul. Marynarską. Objazd został poprowadzony ulicami Marynarską i Wołoską. Wykonawca prac kończy roboty przy docelowym układzie dróg po obydwu stronach ul. Postępu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku lipca.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.