parkometrNowe znaki drogowe, koperty, piktogramy i białe linie pojawiły się już na większości ulic w Śródmieściu, Krowodrzy oraz w Podgórzu. Od niedzieli, 22 września Strefa Płatnego Parkowania rozrośnie się o kilkadziesiąt nowych ulic. To odpowiedź na prośby mieszkańców, którzy bardzo często spotykali się z ciągle zajętymi miejscami postojowymi przez samochody spoza najbliższego sąsiedztwa, a nawet województwa.

 

Oznakowanie pionowe zmieniło się na terenie całego Krakowa – wszystko po to, by po 22 września poruszanie się w granicach całej SPP było spójne. Korekta znaków D44 i D45 oznaczających wjazd i wyjazd ze Strefy Płatnego Parkowania powoli dobiega końca. Ponadto na jezdniach montowane są też piktogramy, będące uzupełnieniem oznakowania pionowego.

Równolegle drogowcy malują białe linie wyznaczające miejsca postojowe oraz koperty dla osób niepełnosprawnych. Tylko na terenie Zabłocia postawionych zostało 190 znaków drogowych oraz wymalowanych zostało 850 m2 białych linii, co odpowiada blisko 4250 metrom nowej linii parkingowej. Z kolei na os. Podwawelskim postawiono ponad 400 znaków i pokryto farbą 7,5 km linii. Prace malarskie wciąż są realizowane.

Z uwagi na pogodę, ostatnie opady deszczu zdarza się, że drogowcy odstępują na kilka godzin od malowania i skupiają się na montażu znaków pionowych. Prace spowalniają też zaparkowane samochody. Rzadko kiedy w ciągu dnia miejsca parkingowe są wolne, dlatego drogowcy malują linie nocą albo wracają ze sprzętem następnego dnia i kończą prace. To pokazuje, że stworzenie strefy w żywym organizmie, jakim jest miasto - to nie łatwa operacja.

Kierowcy jeszcze tylko do końca tygodnia mogą parkować za darmo w Śródmieściu, Krowodrzy oraz w Podgórzu. W przyszłym tygodniu za postój m.in. na takich ul. Dekerta, Romanowicza, Przemysłowej, Klimeckiego, Konopnickiej, Ludwinowskiej czy Słomianej trzeba będzie zapłacić.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.