contentmap_plugin

parkingOd wtorku, 5 grudnia na obszarze Kazimierza obowiązują zupełnie nowe zasady ruchu. Dojazd do głównych ulic tego zabytkowego obszaru (Miodowej, Dietla, Józefa, Krakowskiej, Dajwór, Starowiślnej) jest możliwy dla wszystkich. Na węższe, wewnętrzne ulice, wjazd mają mieszkańcy, dostawcy, taksówkarze oraz goście hotelowi.

 

Zmieniły się też kierunki ruchu niektórych ulic, aby zniechęcić kierowców z zewnątrz do krążenia wokół dzielnicy. Odcinek ulicy Miodowej między ul. Bożego Ciała i Brzozową jest jednokierunkowy (przejazd jest możliwy w kierunku do ul. Starowiślnej), a na odcinku od ul. Brzozowej do Starowiślnej zachowane są dwa kierunki ruchu.

Zmiany wprowadzone zostały również na ul. św. Wawrzyńca. Ulica jest teraz ulicą jednokierunkową, ale samochody poruszają się po niej odwrotnie niż dotychczas. Ruch jest prowadzony od ul. Dajwór do ul. Bożego Ciała - na odcinku między ul. Dajwór a Starowiślną utrzymany został ruch do ul. Starowiślnej. To duża zmiana, ale ma uchronić kwartał przed kierowcami używającymi wąskich uliczek Kazimierza do tranzytu.

Jeden kierunek ruchu został wprowadzony również na ul. Halickiej (od ul. Przemyskiej do ul. Miodowej). Dodatkowo na ul. Dietla, na skrajnych pasach pomiędzy ul. Krakowską i Starowiślną, wyznaczone zostały miejsca do parkowania dostępne nocami (pomiędzy godz. 22 a 7) i weekendy.

Wszystkie zmiany dokonane zostały z myślą o mieszkańcach Krakowa, tak by nawet w najbardziej turystycznych dzielnicach, utrzymać komfort poruszania się po chodnikach i ulicach. Rosnąca popularność Krakowa wśród turystów sprawia, że władze miasta muszą coraz częściej szukać rozwiązań, które pozwolą zachować otwartość na gości i jednocześnie utrzymać atrakcyjność dzielnic turystycznych dla mieszkańców.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.