edroga139Od 1 marca w Łodzi zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu, której zadaniem jest zamknięcie miasta dla pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton. Zakaz wjazdu dla tirów jest związny z miesiącami utrudnień w ruchu przy przebudowie trasy W-Z.

Zakaz wjazdu dla ciężarówek ma przede wszystkim odciążyć najważniejsze drogi północ-południe, a więc al. Rydza-Śmigłego i Kopcińskiego oraz al. Jana Pawła II i Włókniarzy. Newralgiczne miejsca przy tych trasach to skrzyżowanie Piłsudskiego - Śmigłego Rydza/Kopcińskiego i skrzyżowanie al. Mickiewicza z al. Jana Pawła II, na których już w marcu ruszają remonty.

ograniczenia wjazdu lodz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakaz wjazdu do miasta obowiązywać będzie w godzinach od 6 rano do 20 wieczorem. Zmiany obowiązywać będą do końca bieżącego roku.

Jakie w tym roku zmiany planowane są na Trasie W-Z?

Skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego jako pierwsze w tym roku zostało zamknięte dla ruchu w ramach przebudowy trasy W-Z. Prac na drogach, które spowodują liczne zmiany dla kierowców i pasażerów MPK będzie jednak znacznie więcej.

Zamknięcie skrzyżowania z ul. Kilińskiego poprzedziło otwarcie w grudniu skrzyżowania trasy W-Z z ul. Sienkiewicza. Podobnie będzie w sytuacjach zajmowania przez wykonawcę kolejnych skrzyżowań – zamykając jedno otwierane będzie inne, znajdujące się po sąsiedzku. Najważniejsze przebudowy prowadzone będą etapowo, co umożliwi zachowanie częściowej przejezdności.

Natomiast na początku marca, w ramach kolejnego etapu przebudowy Trasy WZ, rozpoczną się prace na trzech skrzyżowaniach: Bandurskiego/Mickiewicza – Włókniarzy/Jana Pawła II, Piłsudskiego – Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza oraz Piłsudskiego – Niciarniana.

Utrudnienia mają potrwać trzy miesiące.

W tym roku poważnych utrudnień kierowcy i pasażerowie muszą spodziewać się także na skrzyżowaniach trasy W-Z z ulicami: Retkińską, Wileńską, Niciarnianą, Augustów, Zakładową, Kazimierza Odnowiciela.

Także w tym roku prowadzone będą prace związane z przebudową ulic: Kilińskiego, Wierzbową, Tramwajową, Politechniki (skrzyżowanie przy ul. Wołowej), Niciarnianą, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Romanowską.

Źródło: ZDiT w Łodzi

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.