Nowe rondo przy Osiedlu Mickiewicza na warszawskich Bielanach fot. 1Nie ma śladu po niebezpiecznym skrzyżowaniu u zbiegu ulic Klaudyny i Rudzkiej na warszawskich Bielanach. Skanska, która w sąsiedztwie realizuje wieloetapowe Osiedle Mickiewicza, przebudowała ten odcinek drogi, poprawiając tym samym płynność i bezpieczeństwo ruchu.

 

Z nowej infrastruktury skorzystają nie tylko kierowcy, ale również amatorzy jednośladów, bowiem w ramach inwestycji wydzielono osobne ścieżki dla cyklistów, które uzupełniły istniejącą sieć ścieżek rowerowych w Warszawie.

Rozbudowa infrastruktury drogowej to niezwykle ważna część powstawania całego osiedla. Usprawni ono komunikację u zbiegu ulic Klaudyny i Rudzkiej oraz znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa. Na rondzie oraz dojazdach do niego wybudowano po jednym pasie ruchu dla samochodów. Na rowerzystów czekają zaś osobne wyjazdy we wszystkich kierunkach: ul. Rudzkiej, Trasy AK w kierunku ul. Hłaski oraz ul. Klaudyny. Czwarty zjazd z ronda prowadzi w stronę ul. Gwiaździstej. Cała inwestycja zajmuje obszar 12.000 mkw. i jest w pełni przejezdna.

Nowe rondo przy Osiedlu Mickiewicza na warszawskich Bielanach fot. 1Nowe rondo przy Osiedlu Mickiewicza na warszawskich Bielanach fot. 2Nowe rondo przy Osiedlu Mickiewicza na warszawskich Bielanach fot. 3Nowe rondo przy Osiedlu Mickiewicza na warszawskich Bielanach fot. 4Nowe rondo przy Osiedlu Mickiewicza na warszawskich Bielanach fot. 5Nowe rondo przy Osiedlu Mickiewicza na warszawskich Bielanach fot. 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rondo powstało w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich, urzędem m. st. Warszawy – Dzielnica Bielany i GDDKiA. Wartość inwestycji drogowej przy Osiedlu Mickiewicza to 3,3 mln zł. Prace trwały trzy miesiące.

Źródło: Skanska

Komentarze  
Ryszard Roman Dobrowolski
0 #1 Ryszard Roman Dobrowolski 2019-04-03 18:33
Kolejne rondo zorganizowane zgodnie z zasadami "ruchu okrężnego" z liniami krawędziowymi (znak P-7a) okrężnie biegnącej jezdni na wylotach.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.