mapa SOD 2018W okresie wakacyjnym w obrębie Śródmieścia odbywać się będą liczne wydarzenia sportowe i kulturalne. Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie wszystkich mieszkańców, w tym roku po raz pierwszy zmieniona zostanie organizacja ruchu na okres całych wakacji. Od 15 czerwca w Śródmieściu obowiązywać będą nowe zasady.

 

Od 15 czerwca będzie powstawać na Targu Węglowym Strefa Kibica. Strefa może pomieścić do 5 tys. osób, będą w niej również miejsca dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mecz będzie można obejrzeć na ekranie o łącznej powierzchni ok. 50 m2, a do dyspozycji mieszkańców i turystów udostępniona zostanie strefa gastronomiczna.

Z myślą o sprawniejszej i efektywniejszej organizacji ruchu, i uniknięciu wprowadzania krótkotrwałych zmian w ciągu wakacji, w tym roku zdecydowano się na wprowadzenie jednej zbiorczej organizacji ruchu, która obowiązywać będzie przez całe wakacje. Zmiany wprowadzone zostaną 15 czerwca i obowiązywać będą do 2 września. Jedynie podczas Jarmarku Św. Dominika wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia.

Zmiany dotyczyć będą organizacji komunikacji zbiorowej oraz ruchu drogowego. Specjalne miejsca przygotowano również dla autokarów turystycznych.

Zamknięty dla ruchu kołowego Targ Węglowy

Ruch jednokierunkowy oraz dodatkowe miejsca postojowe na ulicach:
- Podwale Staromiejskie – Grodzka – Wapiennicza (od skrzyżowania z ul. Lawendową do ul. Stara Stocznia) – w relacji do ul. Stara Stocznia,
- Igielnicka – Stolarska (od skrzyżowania z ul. Podwale Staromiejskie do skrzyżowania z ul. Refektarską) – w relacji do ul. Łagiewniki,
- Olejarna – Browarna – w relacji do ul. Podwale Staromiejskie.

Ruch jednokierunkowy na ulicy:
- Grobla III – w relacji do ul. Świętojańskiej.

Odwrócony ruch jednokierunkowy na ulicach:
- Św. Ducha (od skrzyżowania z ul. Węglarską do skrzyżowania z ul. Złotników) – w relacji do ul. Złotników. Wjazd do Strefy Ograniczonej Dostępności będzie odbywał się ulicami Targ Drzewny, Św. Ducha. Wyjazd ulicami Węglarską, Złotników, Przędzalniczą),
- Złotników w relacji do ul. Szerokiej.

Ruch dwukierunkowy na fragmencie ul. Przędzalniczej. 

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.