edroga041W ubiegłym roku minister infrastruktury i budownictwa przeprowadził kontrolę organizacji ruchu na wybranych odcinkach dróg krajowych. Łącznie skontrolowano prawidłowość organizacji ruchu na 2350 km dróg krajowych.

Kontrola organizacji ruchu objęła drogi w województwach:
- podkarpackim (droga krajowa nr 28 i 77);
- małopolskim (droga krajowa nr 7, 28 i 79);
- świętokrzyskim (droga krajowa nr 9, 73, 74 i 77);
- mazowieckim (droga krajowa nr 7, 50 i 62);
- kujawsko-pomorskim (droga krajowa nr A1, 10, 15 i 25);
- wielkopolskim (droga krajowa nr A2, 10, 11 i 92);
- łódzkim (droga krajowa nr A2, 60, 91, 92 i 70).

Podczas kontroli stwierdzono 162 uchybienia w organizacji ruchu, dotyczące warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz warunków ich umieszczania na drogach (71 w drugim kwartale 2016 r. oraz 91 w czwartym kwartale 2016 r.).

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad do końca 2016 roku usunął 47 z 71 uchybień zgłoszonych do usunięcia w drugim kwartale 2016 r. Pozostały do usunięcia 24 uchybienia, zgłoszone do GDDKiA w drugim kwartale 2016 r. oraz 91 uchybień zgłoszonych do usunięcia w czwartym kwartale 2016 r.

Usunięcie uchybień ujawnionych podczas kontroli skutkuje wprowadzeniem zmian w stałej organizacji ruchu, a także w czasowej organizacji ruchu na drogach, na których prowadzone były roboty drogowe, lub które objęte były przebudową.

Wprowadzone przez GDDKiA zmiany gwarantują pozytywny wpływ, zarówno na poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i odpowiedni standard oznakowania drogowego.

Kontrole organizacji ruchu na drogach krajowych będą prowadzone przez resort infrastruktury i budownictwa również w kolejnych latach. Szczegółowe zestawienie uchybień w organizacji ruchu na drogach krajowych wykrytych w czasie kontroli dostępne jest w załączniku poniżej.

Źródło: MIB

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.