Inżynieria ruchu

edroga512Poznańscy radni zgodzili się na podniesienie opłat za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) bez ważnego biletu. Będzie ona zbliżona do tych za jazdę bez ważnego biletu w pojazdach komunikacji miejskiej i wyniesie 200 zł.

fot. S Rybok 21Wydział Transportu Urzędu Miasta Katowice, na podstawie danych uzyskanych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, przygotował dokument „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Katowicach”, a także opublikował wnioski płynące z funkcjonowanie strefy tempo 30. Wniosek płynący z obu lektur jest taki sam - katowickie drogi są coraz bezpieczniejsze.

park 6092 960 72015 października rusza badanie funkcjonowania obszarów parkingowych w Toruniu. Będzie ono realizowane na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia i potrwa do końca października. Pod lupą będą parkingi w centrum miasta i jego bliskim sąsiedztwie.

X5A0142 2500x1666Z 15 na 16 października w godz. od 1:00 do 4:00 wykonywane będą badania diagnostyczne mostu wantowego im. Jana Pawła II nad rzeką Martwą Wisłą w ciągu ul. Sucharskiego. Ruch będzie ograniczony do jednego pasa w każdym kierunku. Przez godzinę od 2:00 do 3:00 ze względu na wymaganą dużą dokładność pomiarów obiekt zamknięty będzie całkowicie.

IMG 0226W Poznaniu uruchomiono nową sygnalizację świetlną na ul. Serbskiej przy ul. Pasterskiej. Oprócz zwykłego cyklu, czerwone światło zapala się kierowcom, którzy na dojeździe do przejścia dla pieszych przekraczają dopuszczalną prędkość. Dzięki temu i innym rozwiązaniom ma być bezpieczniej.

P4130095W weekend, 4-6 października, wykonawca II linii metra na Bemowie zmieni organizację ruchu na ul. Górczewskiej. Ruch w rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich zostanie przełożony na północną jezdnię.