Inżynieria ruchu

park 6092 960 7201 lipca w życie wchodzą dalsze zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania w Gdańsku. Od tego dnia poborem opłat za postój pojazdów będzie objęta ul. Targ Rakowy. Rusza sezonowa SPP w Jelitkowie i parkingi nadmorskie.

Podskarbińska Grochowska objazd zamkniętego przejazduWarszawscy tramwajarze pracują na ul. Grochowskiej. 24 czerwca rozpoczęła się wymiana torowiska na przejeździe na wysokości ul. Podskarbińskiej. Dla kierowców uruchomione zostały tymczasowe przejazdy.

P6020238Budowa stacji „Powstańców Śląskich” postępuje. Kolejne etapy budowy oznaczają jednak konieczność wdrożenia dalszych zmian w ruchu. Ich wprowadzenie nastąpi w kilku etapach, które potrwają od piątku, 21 czerwca do poniedziałku, 1 lipca.

P4130029Wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca '80 oraz ul. Fabrycznej wraz z mostem przystępuje do kolejnego etapu prac, który będzie związany z wprowadzeniem nowej tymczasowej organizacji ruchu w rejonie realizowanego zadania.

IMG 20190614 WA000616 czerwca 2019 r. w godzinach wieczornych rozpoczęło się wprowadzanie kolejnego, trzeciego etapu organizacji ruchu na autostradzie A4 w rejonie punktu poboru opłat Karwiany.

park 6092 960 720Nienależnie pobrane opłaty, przekraczanie przepisów przy anulowaniu kar, przetwarzanie danych osobowych bez stosownych upoważnień, nieprawidłowe oznaczanie stref parkowania to jedne z głównych uchybień jakie stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli, która zajęła się strefami płatnego parkowania (SPP) w miastach. Niezgodność z przepisami podważała tym samym legalność uzyskiwanych z tego tytułu dochodów. A kwoty są niebagatelne. Wśród badanych miast liderem jest Wrocław, który w ciągu 4,5 roku miał 49,8 mln zł dochodu z SPP.