Inżynieria ruchu

zmiana znakPolicjanci z Kętrzyna zatrzymali 47-latka, który wykopywał znaki drogowe. Jak tłumaczył policjantom, zrobił to po to, by z metalowych rur zrobić ogrodzenie wokół swojego domu.

edroga617Kocie oczka, aktywne znaki, doświetlanie przejść dla pieszych, piktogramy w pobliżu szkół - to tylko niektóre działania, jakie podejmuje miasto w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Program Poprawy Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów jest realizowany przez nasze miasto od początku 2017 roku.

DSC01473 3110x2333„Kocie oczka” oraz lampy, które rozświetlają się, gdy „wyczują” pieszego. A wszystko po to, żeby mieszkańcy byli jeszcze bardziej bezpieczni. To pierwsze takie inteligentne oświetlenie w Wielkopolsce. Właśnie zaczęło działać na drodze powiatowej w Kicinie. Jan Grabkowski starosta poznański zapowiada, że jeśli nowy system się sprawdzi, powiat poznański zamontuje go przy innych przejściach, głównie w pobliżu szkół.

track 1784298 960 720W 2016 roku do wypadków najczęściej dochodziło na obszarach zabudowanych (aż 71 proc.), na jezdniach, przejściach dla pieszych, poboczach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Na dziewiątym miejscu w tej klasyfikacji znajdują się torowiska i przejazdy tramwajowe, na których w 2016 roku w 189 wypadkach zginęło 11 osób, a 257 zostało rannych.

park 6092 960 720Od 6 listopada (poniedziałek) br. poborem opłat parkingowych zostaną objęte nowe ulice w dzielnicach Wrzeszcz i Aniołki. Dodatkowo na pięciu ulicach we Wrzeszczu pobór opłat zostanie rozszerzony o nowe odcinki. Tym samym w Gdańsku przybędzie 767 płatnych miejsc parkingowych oraz 56 parkomatów.

Inteligentne przejście WrocławskaLegniccy piesi i kierowcy otrzymali dwa bezpieczne, aktywne, oparte na inteligentnej technologii przejścia dla pieszych. Jedno na skrzyżowaniu ul. Złotoryjskiej z Asnyka, drugie na przejściu przez Wrocławską przy pierwszej bramie cmentarnej, przed skrętem w Polarną.