Inżynieria ruchu

roboty drogoweGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje rozpoczęcie w tym roku prac związanych z przebudową dwóch wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Bohaterów Monte Cassino w Katowicach oraz remontem kładki technologicznej rurociągu ciepłowniczego nad drogą krajową 86.

prog 2Na kolejnych ulicach w Gdańsku wkrótce pojawią się elementy infrastruktury drogowej, których celem będzie uspokojenie ruchu, a co za tym idzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Elastyczne słupki zostaną zamontowane na ul. Obrońców Wybrzeża, a także na ul. Kartuskiej. Z kolei na ul. Mickiewicza ustawione zostaną wyspowe progi zwalniające. Prace w zakresie uspokajania ruchu toczyć się będą także w innych lokalizacjach w Gdańsku i potrwają do końca września.

parkometrNowe znaki drogowe, koperty, piktogramy i białe linie pojawiły się już na większości ulic w Śródmieściu, Krowodrzy oraz w Podgórzu. Od niedzieli, 22 września Strefa Płatnego Parkowania rozrośnie się o kilkadziesiąt nowych ulic. To odpowiedź na prośby mieszkańców, którzy bardzo często spotykali się z ciągle zajętymi miejscami postojowymi przez samochody spoza najbliższego sąsiedztwa, a nawet województwa.

OlszyńskaW piątek, 20 września, na skrzyżowaniu ulic Olszyńskiej i Miedza rozpoczną się prace związane z realizacją projektu uspokajania ruchu i poprawy bezpieczeństwa na gdańskich ulicach. We wspomnianej lokalizacji powstanie mini rondo. Roboty drogowe potrwają ok. dwóch miesięcy i będą wymagały miejscowego zawężenia jezdni obu ulic.

spp krakowW niedzielę, 22 września, Strefa Płatnego Parkowania zostanie poszerzona o rejon Zabłocia i os. Podwawelskiego. Od tego dnia będzie ona obowiązywała od poniedziałku do soboty (nie jak do tej pory od poniedziałku do piątku) w godz. 10.00-20.00. Stawki pozostają bez zmian: 3 zł za pierwszą godzinę, 3,50 zł za drugą, 4,10 zł za trzecią i 3 zł za każdą kolejną.

korek redZDMK kończy prace na ul. Zakopiańskiej, gdzie drogowcy wymienili zniszczone dylatacje. Aby realizować prace, niezbędne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na wiadukcie. Zmieniona organizacja ruchu w rejonie autostrady A4 pozostanie na dłużej – będzie analizowana przez Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.