Inżynieria ruchu

edroga661W Centrum Unijnych Projektów Transportowych trwają prace nad Zintegrowanym Modelem Ruchu (ZMR), którego celem będzie wypełnienie warunków finansowania inwestycji transportowych w perspektywie finansowej 2021-2027 oraz wsparcie planowania strategicznego w sektorze transportu. Model transportowy na poziomie krajowym obejmie między innymi: transport drogowy, kolejowy, lotniczy i wodny śródlądowy.

Parkowanie 24Od poniedziałku 9 września wchodzi w życie kolejna grupa zmian w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania w Gdańsku. Od tego dnia poborem opłat objęte zostaną nowe ulice w Śródmieściu oraz we Wrzeszczu. Zmieniają się również stawki opłat za postój w SPP – jednorazowe, jak i dodatkowe. Obowiązywać będą także nowe opłaty zryczałtowane dla mieszkańców użytkujących większą liczbę pojazdów.

most Poniatowskiego objazd zamkniętego wiaduktuW piątek, 6 sierpnia, wieczorem rozpoczną się prace przy wiadukcie mostu księcia Józefa Poniatowskiego, po północnej stronie przeprawy. Remont konstrukcji potrwa do końca listopada. Roboty toczą się również na Bielanach, gdzie rozpoczęła się przebudowa al. Zjednoczenia.

zebra crossing 1242780 960 720W Bydgoszczy wybrano wykonawcę dużego pakietu zadań związanych z poprawą bezpieczeństwo pieszych na kolejnych przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. Doświetlenie kolejnych 21 przejść pochłonie blisko milion złotych.

roboty drogoweWarszawscy drogowcy kontynuują prace na tzw. „obwodnicy” Targówka. W weekend, 23-26 sierpnia, nową nawierzchnię zyskają ulice M. Ossowskiego, Barkocińska i Myszkowska. Prace będą prowadzone także w Śródmieściu, na ulicach Koszykowej i Tamka. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

zakazWe wtorek, 20 sierpnia, w związku z budową Węzła Granitowa, wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu.