Inżynieria ruchu

Wizualizacja nowego przejścia i przejazdu dla rowerów przez al. Jana Pawła II na wysokości ul. NowogrodzkiejW Warszawie likwidowane są kolejne bariery dla pieszych i rowerzystów. Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich ogłosili przetarg na budowę naziemnych przejść dla pieszych na rondzie Czterdziestolatka. Przebudowę czeka też al. Jana Pawła II, która zyska drogę rowerową, nowe chodniki i szpalery drzew.

niepelnosprawniCentrum Gdańska objęte Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania, nowe stawki opłat jednorazowych w SPP, zmiana zasad dotyczących kart opłaty zryczałtowanej dla mieszkańców, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. To propozycje zmian w obszarze parkowania przygotowane przez Miasto Gdańsk. O tym, czy wejdą one w życie zadecydują miejscy radni na sesji 27 lutego 2020 roku.

edroga617Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Cieszkowskiego i Słowackiego w Bydgoszczy poprawiono bezpieczeństwo pieszych. Wygrodzono część powierzchni jezdni, by uniemożliwić parkowanie bezpośrednio przed przejściami. Samochody nie zasłaniają też stylowego muralu upamiętniającego J. Święcickiego – budowniczego najpiękniejszych bydgoskich kamienic.

edroga993Jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na projekt buspasów na ul. Słowackiego i al. Żołnierzy Wyklętych. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione ze względu na zbyt wysokie oferty złożone w przetargu.

Dc0ZQXSX4AA2EFN1 1GDDKiA opracowała projekt zmian oznakowania dróg szybkiego ruchu. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg na przeprowadzenie badania opinii wśród kierujących pojazdami czy oznakowanie eksperymentalne jest intuicyjne i czytelne.

niepelnosprawni 3– Bezprawne parkowanie samochodów w miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami to problem Gdańska, jak i wielu polskich miast. Świadomość kierowców, co prawda jest większa niż kilka lat temu, jednak wciąż notujemy przypadki ignorowania zasad parkowania na niebieskich „kopertach”. W 2019 gdańska Straż Miejska przyjęła 352 zgłoszenia dotyczące blokowania takich miejsc przez osoby do tego nieuprawnione - mówi Joanna Kubik z Biura Prezydenta.