Inżynieria ruchu

strefa zamieszkania2Na polskich osiedlach coraz częściej pojawiają się znaki D-40. Tymczasem, jak wynika z doświadczeń strażników miejskich, wielu kierowcom brakuje pełni wiedzy na temat zasad, które obowiązują w strefie zamieszkania. Zdarza się, że nawet zarządcy terenów, którzy decydują się na ustawienie znaku D-40, nie końca mają świadomość jakie to powoduje konsekwencje.

korek redPolska firma opracowuje rozwiązanie, które ma być wykorzystywane w zarządzaniu ruchem miejskim i szczegółowym planowaniu tras przejazdu dla firm logistycznych. Oprogramowanie ma w przyszłości wykorzystywać moc obliczeniową komputerów kwantowych, które jeszcze nie są udostępnione do komercyjnego wykorzystania. Twórcy systemu przewidują, że jeszcze w tym roku ta sytuacja może ulec zmianie.

edroga617Warszawskie drogi są coraz bezpieczniejsze – z roku na rok liczba ofiar wypadków drogowych maleje. W 2017 roku było ich mniej o ponad jedną piątą niż rok wcześniej. Konsekwentnie wprowadzane zmiany na miejskich ulicach przynoszą efekty.

zebra crossing 1242780 960 720Na rondzie Romana Dmowskiego będzie można przejść przez Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską bez schodzenia do podziemi. Naziemne przejścia dla pieszych ułatwią też dojście do przystanków tramwajowych, a przejazdy rowerowe pomogą cyklistom przejechać przez to skrzyżowanie.

parkometrOd początku drugiego tygodnia stycznia zaczną obowiązywać nowe regulacje w Strefie Płatnego Parkowania w Krakowie. Najwięcej zmian dotyczyć będzie zasad wydawania abonamentów mieszkańca. Największa z dotychczasowych stref, czyli P1 zostanie podzielona na cztery obszary.

DSC01141 1Ukończona została druga kładka dla pieszych w Głogoczowie. Została oddana do użytkowania w czwartek 21 grudnia 2017 r. Powstała w ramach programu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim.” Jest to ostatnia z kładek dla pieszych zaplanowanych do realizacji na odcinku Zakopianki od Krakowa do Myślenic.