Inżynieria ruchu

park 6092 960 720Centrum Gdańska zostanie objęte Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania. Nowe stawki opłat jednorazowych w SPP. Zmiana zasad dotyczących kart opłaty zryczałtowanej dla mieszkańców. Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Podczas sesji 27 lutego 2020 r. Rada Miasta Gdańska przegłosowała zmiany w SPP i wprowadzenie ŚSPP.

edroga626Przy współpracy ze stowarzyszeniami dbającymi o środowisko w Myślęcinku i na Flisach, urzędnicy z Bydgoszczy zdecydowali się ustawić dodatkowe oznakowanie, gdzie występują naturalne szlaki migracji zwierząt. Warto w takich miejscach szczególnie zwolnić.

Motocykliści mogą poruszać się m.in. po buspasie na ul. Radzymińskiej i al. SolidarnościWarszawskie buspasy będą dostępne dla motocyklistów. Prezydent Warszawy podjął decyzję o dopuszczeniu ruchu motocykli po tych wydzielonych korytarzach transportowych. Zmiany w oznakowaniu zostaną wprowadzone na wszystkich stałych buspasach w stolicy. Pierwsze zmiany organizacji ruchu pojawią się już w kwietniu.

wizualizacjaWiosną ubiegłego roku rozpoczęła się największa drogowa inwestycja w Katowicach od czasu budowy tunelu pod rondem im. gen. Jerzego Ziętka. W dniach od 24 lutego do 1 marca wykonawca będzie układał belki nośne wiaduktu nad ul. Kolistą, dlatego w tym okresie konieczne jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu.

przejscie1W 2019 roku GDDKiA rozpoczęła audyt przejść dla pieszych, który zaplanowany jest na dwa lata. W I etapie skontrolowano 682 przejścia na najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg. Wynikiem audytu jest raport zawierający ranking przejść wraz z rekomendacją zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wizualizacja nowego przejścia i przejazdu dla rowerów przez al. Jana Pawła II na wysokości ul. NowogrodzkiejW Warszawie likwidowane są kolejne bariery dla pieszych i rowerzystów. Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich ogłosili przetarg na budowę naziemnych przejść dla pieszych na rondzie Czterdziestolatka. Przebudowę czeka też al. Jana Pawła II, która zyska drogę rowerową, nowe chodniki i szpalery drzew.