Inżynieria ruchu

wizualizacjaWiosną ubiegłego roku rozpoczęła się największa drogowa inwestycja w Katowicach od czasu budowy tunelu pod rondem im. gen. Jerzego Ziętka. W dniach od 24 lutego do 1 marca wykonawca będzie układał belki nośne wiaduktu nad ul. Kolistą, dlatego w tym okresie konieczne jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu.

przejscie1W 2019 roku GDDKiA rozpoczęła audyt przejść dla pieszych, który zaplanowany jest na dwa lata. W I etapie skontrolowano 682 przejścia na najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg. Wynikiem audytu jest raport zawierający ranking przejść wraz z rekomendacją zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wizualizacja nowego przejścia i przejazdu dla rowerów przez al. Jana Pawła II na wysokości ul. NowogrodzkiejW Warszawie likwidowane są kolejne bariery dla pieszych i rowerzystów. Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich ogłosili przetarg na budowę naziemnych przejść dla pieszych na rondzie Czterdziestolatka. Przebudowę czeka też al. Jana Pawła II, która zyska drogę rowerową, nowe chodniki i szpalery drzew.

niepelnosprawniCentrum Gdańska objęte Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania, nowe stawki opłat jednorazowych w SPP, zmiana zasad dotyczących kart opłaty zryczałtowanej dla mieszkańców, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. To propozycje zmian w obszarze parkowania przygotowane przez Miasto Gdańsk. O tym, czy wejdą one w życie zadecydują miejscy radni na sesji 27 lutego 2020 roku.

edroga617Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Cieszkowskiego i Słowackiego w Bydgoszczy poprawiono bezpieczeństwo pieszych. Wygrodzono część powierzchni jezdni, by uniemożliwić parkowanie bezpośrednio przed przejściami. Samochody nie zasłaniają też stylowego muralu upamiętniającego J. Święcickiego – budowniczego najpiękniejszych bydgoskich kamienic.

edroga993Jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na projekt buspasów na ul. Słowackiego i al. Żołnierzy Wyklętych. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione ze względu na zbyt wysokie oferty złożone w przetargu.