Inżynieria ruchu

20190807114041Cztery węższe pasy ruchu na jednej jezdni zamiast układu 2+1. Pionierska, pierwsza tego typu organizacja ruchu na autostradzie w Polsce, sprawdza się bardzo dobrze. Od końca lipca, czyli początku remontu, tym odcinkiem przejechało bez większych utrudnień 600 tys. pojazdów, w tym 250 tys. ciężarówek.

System ITS w Tychach 1W Tychach powstanie Inteligentny Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem. 8 sierpnia podpisano umowę pomiędzy Miejskim Zarządem Ulic i Mostów a firmą Siemens Mobility na realizacje tego zadania. To bardzo ważny projekt, który znacząco usprawni komunikację w mieście, poprawi bezpieczeństwo, a także stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem. Co to oznacza w praktyce?

edroga606Przejścia dla pieszych w 76 małopolskich gminach zyskają dedykowane doświetlenie. Na realizację tego zadania w ramach programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na małopolskich drogach wojewódzkich przeznaczono z budżetu 1,5 mln zł.

Ulica Leszno objazd zamkniętego odcinka ulicyRealizacja różnego rodzaju inwestycji i remontów często wiąże się z wytyczaniem objazdów na drogach. Te w najbliższych dniach wprowadzone zostaną m.in. na Bemowie, Woli i w Wawrze. Zmiany dotyczyć będą również pasażerów komunikacji miejskiej.

IMG 7525W sierpniu br. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu rozpocznie wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na rondzie Kaponiera. Dzięki nim usprawniony zostanie ruch pojazdów transportu zbiorowego oraz przejazdy w relacji południe - północ Poznania, a także łatwiej będzie można wyjechać z centrum. Docelowo rowerzyści zyskają dwukierunkową drogę rowerową pomiędzy Jeżycami a Starym Miastem.

sygnalizator przejscie dla pieszychOsoby z dysfunkcją wzroku zyskają ułatwienia na dwóch kolejnych przejściach dla pieszych w Poznaniu. Trwa montaż sygnalizacji akustycznej na ul. Serbskiej oraz skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Libelta.