Inżynieria ruchu

sign 441318 640Gdańsk ogłasza przetarg na zaprojektowanie trzech przejść pieszych przez tory w dzielnicy Orunia - św. Wojciech - Lipce. Będzie to kolejny krok, który pomoże zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, ale także ułatwi poruszanie się po dzielnicy. W przyszłości z przestrzeni dzielnicy mają zniknąć szlabany oddzielające drogę od torów kolejowych.

ulica Górczewska organizacja ruchuW piątek, 24 stycznia w południe, wykonawca wolskiego odcinka II linii metra otworzy fragment ul. Górczewskiej w rejonie stacji Księcia Janusza. Połączenie z arterią odzyskają ulice E. Ciołka, Księcia Janusza i Jana Olbrachta. Swoje trasy zmienią autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

fotoradar 2Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów, które usytuowane zostaną w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju. To kolejny etap realizowanego obecnie projektu rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), zakładającego zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących.

zebra crossing 1242780 960 720Warszawa dostępna i bezpieczna to jeden z naszych priorytetów, dlatego od kilku lat Zarząd Dróg Miejskich wyznacza nowe naziemne przejścia i likwiduje bariery. 2019 rok był pod tym względem rekordowy – przejścia wyznaczono w 7 lokalizacjach.

wiadukt poznan18 stycznia rozpocznie się kolejny etap remontu wiaduktu PST Szymanowskiego w Poznaniu. Zmieni się organizacja ruchu. Roboty budowlane zakończą się we września tego roku.

IMG 7525Od 24 grudnia na placu Hoffmanna w Toruniu otwarto rondo turbinowe. To drugie tego typu rondo na mapie komunikacyjnej miasta. Drogowcy zachęcają do zapoznania się z kilkoma szczegółami nowej organizacji ruchu.