Inżynieria ruchu

zOd 7 maja obowiązuje tymczasowa organizację ruchu, która polega na włączeniu do ruchu części północnej węzła autostradowego Legnica Południe (dawniej Legnica II). Wykonawca udostępnił kierowcom dwie jezdnie S3 na odcinku o długości ok. 6,5 km.

18695Od 30 kwietnia 2018 kierowcy jadąc od strony Świnoujścia mają alternatywę dla przebudowywanego odcinka autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica. Do ruchu udostępniono zjazd relacji Świnoujście – Szczecin Dąbie z drogi S3 w dawną ulicę Goleniowską. Powinno to pomóc zmniejszyć korki, które tworzą się przed przebudowywanym odcinkiem autostrady A6 w relacji powrotnej znad morza.

edroga993W maju na dwa warszawskie buspasy wjadą motocykliści. Będą mogli po nich jeździć na Trasie Łazienkowskiej i na ul. Radzymińskiej.

sign 441318 640Do końca maja 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakują 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych naklejkami zawierającymi indywidualny numer przejazdu oraz telefony alarmowe. W przypadku awarii auta na przejeździe, zgłoszenie na nr 112 indywidualnego numeru przejazdu precyzyjnie określi miejsce, a kolejarze wstrzymają ruch pociągów.

mapka Podwale23 kwietnia rozpoczynają się prace związane z przebudową Podwala Przedmiejskiego, aby „przywrócić” Śródmieście pieszym i zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie. W związku z inwestycją zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

park 6092 960 720Do końca tego roku powinien być gotowy projekt organizacji ruchu i parkowania na Wildzie. Przetarg na wybór wykonawcy projektu zostanie ogłoszony lada dzień.