Inżynieria ruchu

przejscie3Każdego roku pojawią się na ulicach Łodzi nowe azyle na przejściach i aktywne znaki informujące kierowców o zbliżającym się pieszym. Wszystko ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W tym roku prace wykonano w 17 miejscach.

edroga617Ten rok jest rekordowy, jeśli chodzi o liczbę inwestycji służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w stolicy - to nowe sygnalizacje świetlne i przejścia dla pieszych, zmiany w organizacji ruchu i nowe oświetlenie ulic, remonty chodników i jezdni. Widać to w statystykach - coraz mniej osób ginie w wypadkach drogowych w Warszawie.

Załączniki:
Pobierz (Zestawienie prac z BRD.pdf)Zestawienie prac z BRD.pdf[ ]214 kB

image003Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu montuje słupki na krawędzi chodników. Tym razem nie chodzi tylko o bezpieczeństwo i komfort pieszych, ale też o sprawność komunikacji miejskiej. Źle zaparkowane samochody w Krakowie to nie margines - straż miejska notuje rocznie 63 tys. takich przypadków.

zmiana znakPolicjanci z Kętrzyna zatrzymali 47-latka, który wykopywał znaki drogowe. Jak tłumaczył policjantom, zrobił to po to, by z metalowych rur zrobić ogrodzenie wokół swojego domu.

edroga617Kocie oczka, aktywne znaki, doświetlanie przejść dla pieszych, piktogramy w pobliżu szkół - to tylko niektóre działania, jakie podejmuje miasto w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Program Poprawy Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów jest realizowany przez nasze miasto od początku 2017 roku.

DSC01473 3110x2333„Kocie oczka” oraz lampy, które rozświetlają się, gdy „wyczują” pieszego. A wszystko po to, żeby mieszkańcy byli jeszcze bardziej bezpieczni. To pierwsze takie inteligentne oświetlenie w Wielkopolsce. Właśnie zaczęło działać na drodze powiatowej w Kicinie. Jan Grabkowski starosta poznański zapowiada, że jeśli nowy system się sprawdzi, powiat poznański zamontuje go przy innych przejściach, głównie w pobliżu szkół.