Inżynieria ruchu

20191121 103436Przy ulicy Rydygiera powstało aktywne przejście dla pieszych. Wyposażone w aktywne znaki i elementy świetlne ma ostrzegać kierowców o znajdujących się w tym miejscu pasach. Dodatkową ochronę pieszego stanowi system antypoślizgowy i azyl, który powstał w ramach poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.

edroga617Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zastosował nowe rozwiązanie techniczne na przejściu dla pieszych przy cmentarzu na ul. Ściegiennego, ułatwiające orientację i pokonanie przejścia przez osoby słabowidzące i niewidome. Zainstalowany został specjalny rodzaj płytek ostrzegawczych z wypustkami w bardzo intensywnym kolorze.

IMG 752525 listopada rozpoczęły się prace na placu Hoffmanna. Wewnętrzny pas ronda został wyłączony z ruchu. Utrudnienia mają związek ze zmianami, jakie drogowcy planują wprowadzić w tym miejscu. Podobnie jak na placu biskupa Jana Chrapka, na placu Hoffmanna powstanie rondo turbinowe.

IMG 7525Poprawa bezpieczeństwa to główny cel prac drogowych, realizowanych obecnie na placu Pokoju Toruńskiego. Chodzi o ograniczenie prędkości samochodów i zmniejszenie liczby niebezpiecznych miejsc, grożących kolizją. Roboty zakończą się w grudniu tego roku. Dla zminimalizowania utrudnień w ruchu są prowadzone etapami.

pieszyZarząd Dróg Miasta Krakowa montuje kolejne nowoczesne sygnalizatory akustyczne na przejściach dla pieszych. Tym razem rozwiązania, które pomogą osobom z niepełnosprawnościami w samodzielnym poruszaniu się po mieście, zostały zainstalowane na przejściach dla pieszych przy ulicach Orawskiej oraz Bunscha. W całym Krakowie tego typu sygnalizatorów najnowszej generacji – wyposażonych w detektory wibrujące i dźwiękowe – jest już około siedemdziesięciu.

20191119 KEN briefing 3 1503x1000W Warszawie rozpoczęłą się budowa sześciu sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych wzdłuż al. KEN. Nowe światła, które pojawią się do końca tego roku to kolejny element działań związanych z poprawą bezpieczeństwa w Warszawie.