Inżynieria ruchu

pieszyZarząd Dróg Miasta Krakowa montuje kolejne nowoczesne sygnalizatory akustyczne na przejściach dla pieszych. Tym razem rozwiązania, które pomogą osobom z niepełnosprawnościami w samodzielnym poruszaniu się po mieście, zostały zainstalowane na przejściach dla pieszych przy ulicach Orawskiej oraz Bunscha. W całym Krakowie tego typu sygnalizatorów najnowszej generacji – wyposażonych w detektory wibrujące i dźwiękowe – jest już około siedemdziesięciu.

20191119 KEN briefing 3 1503x1000W Warszawie rozpoczęłą się budowa sześciu sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych wzdłuż al. KEN. Nowe światła, które pojawią się do końca tego roku to kolejny element działań związanych z poprawą bezpieczeństwa w Warszawie.

nowa iluminacja LDZ 1Na skrzyżowaniu ulic Barniewickiej oraz Nowy Świat w Osowej wybudowane zostanie nowe rondo. Roboty drogowe związane z budową rozpoczną się w poniedziałek, 18 listopada i potrwają do końca miesiąca. W rejonie prac zmieni się organizacja ruchu.

dsc05563 crop 1200 677Rozległe skrzyżowanie u zbiegu ulic Koszalińskiej i Literackiej w Poznaniu zamieniło się w rondo. Kierowcy już muszą jeździć zgodnie z nowymi zasadami.

wizualizacjaW kwietniu rozpoczęła się największa drogowa inwestycja w Katowicach od czasu budowy tunelu pod rondem im. gen. Jerzego Ziętka. W czwartek, 14 listopada, wykonawca rozpocznie prace nad kolejnymi elementami powstającego w ramach inwestycji wiaduktu drogowego.

 MG 9104We wtorek, 12 listopada, rozpoczęła się zapowiadana od kilkunastu miesięcy kompleksowa modernizacji zaniedbanej ul. Dworcowej w elegancki, reprezentacyjny deptak miejski, który stanie się nową wizytówką miasta.