Inżynieria ruchu

ParRide Grudziądzka 03 Ver1W Bydgoszczy powstanie spójny system parkingów typu P+R. Mają one zachęcać do poruszania się po centrum miasta komunikacją publiczną. Jeszcze w tym roku powstanie koncepcja, a następnie zlecone będą prace projektowe i budowlane dostosowujące bydgoski system ITS do uruchomienia wygodnych parkingów przy ważnych węzłach komunikacyjnych.

P6020238Rusza kolejny etap przebudowy 29-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 548 ze Stolna do Wąbrzeźna. W poniedziałek (9 kwietnia) zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od Stolna do Krusina. Jest szansa, że cała inwestycja zakończy się kilka miesięcy przed terminem.

IMG 7525Skrzyżowanie ulicy Okólnej z drogą krajową nr 71 jest jednym z dojazdów do węzła autostradowego w Strykowie. Jednocześnie to trasa do Łagiewnik, a także Skotnik i Zgierza.

traffic signMiasto w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów doświetli przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Do końca tego roku, w rejonie prawie 40 przejść dla pieszych, zostanie zamontowanych 78 dodatkowych lamp. Doświetlenie przejść to element Programu Poprawy Bezpieczeństwa na Przejściach dla Pieszych i Przejazdach dla Rowerzystów.

roboty drogoweDrugi etap remontu ul. Miodowej i pl. Krasińskich rozpocznie się w niedzielę, 25 marca. Kolejne prace zapowiadają także wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy.

sign 2460206 960 720Drogowskazy reagujące na natężenie ruchu czy pogodę mogą wkrótce stać się rzeczywistością. Naukowcy z AGH rozpoczęli pracę nad system inteligentnych znaków drogowych INZNAK, które dostosowują się do warunków panujących na drodze.