Inżynieria ruchu

Dc0ZQXSX4AA2EFN1Na zlecenie GDDKiA i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach projektu „Rozwój Innowacji Drogowych”, konsorcjum, któremu przewodziła Politechnika Krakowska, wykonało analizę i badanie na szerokiej grupie kierowców w zakresie intuicyjności i ujednolicenia oznakowania dróg szybkiego ruchu. Wyniki będą podstawą do optymalizacji oznakowania, które będzie bardziej czytelne dla kierowców, również w sytuacjach awaryjnych.

edroga993Wydzielony odcinek pasa dla autobusów to 400 metrów w każdą ze stron, od zjazdu do centrum handlowego aż do węzła rozjazdowego z al. Armii Krajowej. Buspas będzie przylegał do torowiska (w obu kierunkach), nie obejmuje skrętów.

IMG 0226Przed przejściem dla pieszych na ul. Serbskiej tuż przy skrzyżowaniu z ul. Pasterską w Poznaniu zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Czerwone światło będzie zapalało się także wówczas, gdy nadjeżdżający samochód będzie jechał zbyt szybko.

bicycle redMając na uwadze bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym, Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działającej przy Ministerstwie Infrastruktury, zlecił opracowanie "Wytycznych bezpiecznego ruchu rowerowego". Opracowanie to zostało zarekomendowane przez Ministra Infrastruktury do stosowania przez wszystkich zarządców dróg i ulic, projektantów infrastruktury drogowej oraz inwestorów jako standard.

roboty drogoweW piątek, 5 lipca, wykonawca metra otworzy skrzyżowanie ulic Figara, Codziennej, Rolanda i Spójni na Zaciszu. Na Ursynowie zostanie dokończona przebudowa ul. J. Rosoła – będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Od poniedziałku, 8 lipca, modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Grochowskiej wkroczy w kolejny etap.

P41300291 lipca wprowadzona została kolejna zmiana w funkcjonowaniu Strefy Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście. Z ruchu ogólnego zostają wyłączone ulice Ogarna i Za Murami. Kierowcy, którzy będą poruszali się tymi ulicami, zobowiązani są do posiadania Identyfikatorów GM.