Inżynieria ruchu

Resized 20171006 100941Na kolejnym toruńskim skrzyżowaniu zamontowano sygnalizatory ostrzegawcze z tzw. „ludzikiem”. Tym razem stanęły one na skrzyżowaniu ulic Bulwar Filadelfijski, Warszawska i plac 18 Stycznia. Są one uzupełnieniem działających już w tamtym miejscu świateł, a zostały zamontowane dla poprawy bezpieczeństwa pieszych.

edroga99317 milionów złotych dofinansowania zapewniła sobie Bydgoszcz na nowe buspasy. Podpisane zostały już umowy na wsparcie projektów związanych z zaprojektowaniem i budową wydzielonych pasów ruchu dla autobusów na Wałach Jagiellońskich, Kolbego i Gdańskiej. Dzięki nim pojazdy komunikacji miejskiej będą kursować szybciej i punktualniej.

edroga585Kierowcy poruszający się drogą wojewódzką Trzebnica – Oborniki Śląskie nie muszą już jeździć objazdem przez fragment ruchliwej drogi krajowej nr 5. Zakończono najważniejsze prace drogowe prowadzone na drodze wojewódzkiej 340 i 4 października możliwe było przywrócenie ruchu pod wiaduktem.

monitoring 401776 960 720Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na obsługę Zintegrowanego Sysytemu Zarządzania Ruchem. System ma być funkcjonalny i innowacyjny - nowy operator nie tylko będzie na bieżąco obsługiwał system, ale także zajmie się jego rozwojem.

P4130095Teren w rejonie Złotej Bramy i Katowni w Gdańsku to trakt pieszy, ale kierowcy często o tym zapominają. By im o tym przypomnieć, straż miejska w najbliższym czasie podejmie zintensyfikowane działania. W planach są kolejne kroki, które poprawią porządek na gdańskich drogach.

edroga993W Krakowie, m.in. w związku z reorganizacją Strefy Płatnego Parkowania, tworzone są nowe buspasy. Dzięki tym zmianom zyskają przede wszystkim pasażerowie komunikacji miejskiej, ponieważ autobusy będą mogły kursować płynniej i bardziej punktualnie.