Inżynieria ruchu

Ulica Szwedzka objazd zamkniętego odcinka ulicyWarszawscy drogowcy rozpoczynają przebudowę skrzyżowania al. „Solidarności” z ul. Szwedzką. Powstanie tam m.in. nowe przejście dla pieszych i przejazdy dla rowerów. Prace rozpoczną się w nocy ze środy na czwartek, z 6 na 7 listopada.

IMG 20191018 095207Trwa przebudowa drugiego etapu ulicy Płaskiej. Na skrzyżowaniu Płaskiej i Twardej powstaje rondo. Inwestycja jest realizowana na odcinku 980 metrów i potrwają do maja 2020 roku.

pieszyBezpieczeństwo ruchu drogowego jest w Warszawie najwyższym priorytetem. Potrzeby w tym zakresie są ogromne, dlatego wydatki na poprawę brd nie są ograniczane. Sama infrastruktura nie jest jednak w stanie powstrzymać niebezpiecznych zachowań kierowców.

targowek1Przebudowa „obwodnicy” Targówka dobiega końca. Podczas wykonywanych prac wprowadzono szereg rozwiązań uspokajających ruch. Mają one poprawić bezpieczeństwo pieszych, co od kilku lat jest priorytetem w stolicy.

edroga512Poznańscy radni zgodzili się na podniesienie opłat za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) bez ważnego biletu. Będzie ona zbliżona do tych za jazdę bez ważnego biletu w pojazdach komunikacji miejskiej i wyniesie 200 zł.

fot. S Rybok 21Wydział Transportu Urzędu Miasta Katowice, na podstawie danych uzyskanych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, przygotował dokument „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Katowicach”, a także opublikował wnioski płynące z funkcjonowanie strefy tempo 30. Wniosek płynący z obu lektur jest taki sam - katowickie drogi są coraz bezpieczniejsze.