Inżynieria ruchu

bicycle redMając na uwadze bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym, Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działającej przy Ministerstwie Infrastruktury, zlecił opracowanie "Wytycznych bezpiecznego ruchu rowerowego". Opracowanie to zostało zarekomendowane przez Ministra Infrastruktury do stosowania przez wszystkich zarządców dróg i ulic, projektantów infrastruktury drogowej oraz inwestorów jako standard.

roboty drogoweW piątek, 5 lipca, wykonawca metra otworzy skrzyżowanie ulic Figara, Codziennej, Rolanda i Spójni na Zaciszu. Na Ursynowie zostanie dokończona przebudowa ul. J. Rosoła – będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Od poniedziałku, 8 lipca, modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Grochowskiej wkroczy w kolejny etap.

P41300291 lipca wprowadzona została kolejna zmiana w funkcjonowaniu Strefy Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście. Z ruchu ogólnego zostają wyłączone ulice Ogarna i Za Murami. Kierowcy, którzy będą poruszali się tymi ulicami, zobowiązani są do posiadania Identyfikatorów GM.

IMG 7525Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach planuje rozbudowę istniejącego układu drogowego w Łabędach. W ciągu ulic Strzelców Bytomskich, Głównej i Przyszowskiej ma powstać czterowlotowe, turbinowe rondo. Zostanie do niego dostosowany przylegający układ komunikacyjny, tak aby m.in. maksymalnie usprawnić ruch w tym rejonie i ułatwić dojazd do stacji kolejowej Gliwice-Łabędy, która ma zostać niebawem zmodernizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

csm Par Ride Grudziadzka 05 Ver1 3553414d14Wielopoziomowy parking na 550 miejsc powstanie przy ulicy Grudziądzkiej. 27 czerwca podpisano umowę na jego wykonanie. Dzięki temu parkowanie w rejonie Starego Miasta będzie znacznie łatwiejsze. Inwestycja jest częścią systemu Park&Ride i Park&Go. Będzie kosztować 35 mln zł.

Brynów 1Wprowadzane duże zmiany w organizacji ruchu w Katowicach wynikają z przebudowy jednego z dwóch węzłów drogowych na DK 81, a także budowy Centrum Przesiadkowego Brynów.