Inżynieria ruchu

P4130095Teren w rejonie Złotej Bramy i Katowni w Gdańsku to trakt pieszy, ale kierowcy często o tym zapominają. By im o tym przypomnieć, straż miejska w najbliższym czasie podejmie zintensyfikowane działania. W planach są kolejne kroki, które poprawią porządek na gdańskich drogach.

edroga993W Krakowie, m.in. w związku z reorganizacją Strefy Płatnego Parkowania, tworzone są nowe buspasy. Dzięki tym zmianom zyskają przede wszystkim pasażerowie komunikacji miejskiej, ponieważ autobusy będą mogły kursować płynniej i bardziej punktualnie.

parkingWzrost opłaty dodatkowej za brak biletu parkingowego z 30 do 35 zł, zerowa stawka za parkowanie dla określonych użytkowników dróg – to najważniejsze zmiany, jakie czekają od 1 października na kierowców parkujących w Strefie Płatnego Parkowania w Toruniu.

park 6092 960 720472 miejsca parkingowe dla samochodów, 32 dla motocykli oraz 258 dla rowerów powstanie w ramach parkingów park&ride oraz punktów przesiadkowych w Niepołomicach, Podłężu, Staniątkach i Woli Batorskiej. Marszałek Jacek Krupa i burmistrz Niepołomic Roman Ptak podpisali umowę o dotację unijną na tę inwestycję.

zakazOd najbliższego wtorku (19 września) na kierowców w północnej części Torunia, czekają duże zmiany w ruchu. Dla ruchu zostanie otwarta ulica Polna, zamknięta zostanie natomiast Szosa Chełmińska. Zamknięcie tej ostatniej potrwa miesiąc. Drogowcy przepraszają za utrudnienia i zalecają objazdy.

autos 182795 960 720Spółka Miejska Infrastruktura ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę parkingi P+R „Mały Płaszów”. Termin składania ofert mija 22 września.