Inżynieria ruchu

znak1Urząd Miasta Włocławek w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ogłosił po raz pierwszy konkurs plastyczny dla uczniów szkół I – V szkół podstawowych na przyszkolny znak drogowy.

edroga993W przyszłym roku autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą jeździły po nowych buspasach. Rozpoczęło się projektowanie kolejnych wydzielonych pasów dla transportu publicznego.

Ulica Szwedzka objazd zamkniętego odcinka ulicyWarszawscy drogowcy rozpoczynają przebudowę skrzyżowania al. „Solidarności” z ul. Szwedzką. Powstanie tam m.in. nowe przejście dla pieszych i przejazdy dla rowerów. Prace rozpoczną się w nocy ze środy na czwartek, z 6 na 7 listopada.

IMG 20191018 095207Trwa przebudowa drugiego etapu ulicy Płaskiej. Na skrzyżowaniu Płaskiej i Twardej powstaje rondo. Inwestycja jest realizowana na odcinku 980 metrów i potrwają do maja 2020 roku.

pieszyBezpieczeństwo ruchu drogowego jest w Warszawie najwyższym priorytetem. Potrzeby w tym zakresie są ogromne, dlatego wydatki na poprawę brd nie są ograniczane. Sama infrastruktura nie jest jednak w stanie powstrzymać niebezpiecznych zachowań kierowców.

targowek1Przebudowa „obwodnicy” Targówka dobiega końca. Podczas wykonywanych prac wprowadzono szereg rozwiązań uspokajających ruch. Mają one poprawić bezpieczeństwo pieszych, co od kilku lat jest priorytetem w stolicy.