zakazMija ponad pół roku od wprowadzenia zakazu wjazdu samochodów ciężarowych do Łodzi. Po przeprowadzonych badaniach i obserwacjach ITD i policji, zakaz sprawdza się i spowodował, że na ulicach jest ich o wiele mniej.

Głównie są to tylko docelowe dojazdy do firm. Otwarcie autostrady przejęło tranzyt przez miasto i naocznie liczba pojazdów ciężarowych się zmniejszyła. Jednakże dopiero całkowity zakaz pozwolił na wyeliminowanie w całości tranzytowych przejazdów.

Ruch najbardziej zmniejszył się na Kopcińskiego i Śmigłego-Rydza, gdzie różnica to aż 30% w stosunku do okresu po otwarciu A1, a przed zakazem wjazdu. Od października, kiedy wprowadzono zakazy, policja przeprowadziła 197 kontroli, podczas których nałożono 65 mandatów na kierowców.

Ustawione znaki pozwoliły policji na działania, które dały efekty widoczne na ulicach Łodzi. Mniej tirów to lepszy przejazd przez Łódź i większe bezpieczeństwo. Łodzianie czekają jeszcze na budowę drogi S14, która dodatkowo obniży jeszcze liczbę pojazdów ciężarowych, które dojeżdżają choćby do fabryk zlokalizowanych na Teofilowie.

Źródło: UM Łódź

Komentarze  
Andrzej
0 #1 Andrzej 2017-05-25 13:44
A czy "nie-tiry" moga wjezdzac do Lodzi? Takie zwykle ciezarowki z przyczepa badz naczepa..Przypominam TIR toTransport International Routier.Zeby byc profesjonalnym.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Zdzisław
0 #2 Zdzisław 2017-06-01 14:05
Ciężkich pojazdów w Łodzi mniej. To prawda. Ale ilość dziur w jezdniach nie zmniejszyła się . Dawniej były TIR-y, było więc na kogo zwalać winę. Mówiono , że ciężkie pojazdy niszczą drogi. Na kogo teraz władze miasta zwala winę?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.