contentmap_plugin

P602023815 lutego (poniedziałek), w związku z przebudową ul. Igołomskiej, zamknięta została ul. Kościelnicka. Kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów.

Utrudnienia związane są z pierwszym etapem przebudowy ul. Igołomskiej, która w przyszłości, wspólnie z trasą S7, przejmie znaczną część ruchu samochodowego, który teraz kierowany jest do Krakowa.

Ciąg ulicy Igołomskiej stanowi istotny element komunikacyjny dla Krakowa także ze względu na to, że jest częścią drogi krajowej nr 79. Jest to też ulica, która obsługuje teren huty Arcelor Mittal, a stanowić będzie dojazd do spalarni śmieci przy ul. Giedroycia. Dodatkowo ulica Igołomska będzie stanowiła główną drogę dojazdową do terenów przeznaczonych pod projekt Kraków-Nowa Huta Przyszłości.

Etap pierwszy inwestycji stanowi przebudowa skrzyżowania ul. Igołomskiej z ul. Brzeską wraz z sygnalizacją świetlną, a także odcinka drogi od skrzyżowania do granicy miasta, o długości 800 metrów. Powstaną tam przejścia dla pieszych, chodniki, ścieżki rowerowe, ekrany akustyczne, zatoki przystankowe. Wymienione zostanie oświetlenie i podziemna infrastruktura techniczna. Koszt pierwszego etapu to 19 mln zł.

Natomiast etap drugi obejmuje przebudowę odcinka ul. Igołomskiej od ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z Igołomską (w stronę miasta). Na długości całego tego odcinka (7,5 km) powstaną ścieżki rowerowe, zostaną również przebudowane wiadukty kolejowe, przewidziana jest budowa zatok i przystanków autobusowych oraz odcinków torowiska.

Drugi etap przygotowywany jest równolegle z realizacją pierwszego. Jest już ostateczna decyzja ZRID, a ostateczny koszt budowy zostanie określony po rozstrzygnięciu przetargu. Planowane wyłonienie wykonawcy to kwiecień/maj 2016 roku.

Źródło: ZIKiT Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.