18726GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę dwóch rond w Stargardzie na połączeniach drogi krajowej nr 20 z drogą wojewódzką nr 106. Pierwsze rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej, Curie Skłodowskiej, Kazimierz Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej, natomiast drugie na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Morskiej, Szosy Maszewskiej, Wiśniowej i Gdyńskiej.

 

Przebudowa istniejących skrzyżowań na ronda poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo ruchu drogowego, w szczególności na skrzyżowaniu z Szosą Maszewską, na którym widoczność w kierunku ulicy Gdyńskiej jest ograniczona. Podpisanie umowy na realizację rond powinno nastąpić na przełomie lipca i sierpnia tego roku, roboty powinny się zakończyć do 31 października 2019.

W ramach zaplanowanych robót powstaną dwa ronda, oba będą miały kształt „okularowy”. Dla ronda Bydgoska – Obwodnica Staromiejska promień większego okręgu będzie wynosił 20 metrów, a dla ronda Gdyńska – Szosa Maszewska 22,5 metra. Oba ronda będą jednopasowe z jezdnią o szerokości 6 metrów. Ronda zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić przejazd również dla samochodów ciężarowych. Oprócz samych rond powstaną też chodniki i ciągi pieszo – rowerowe, zatoki autobusowe na ulicy Gdańskiej. Zostaną przebudowane sieci kolidujące z zakresem inwestycji, powstanie również kanalizacja deszczowa.

Źródło: GDDKiA

Komentarze  
Andrzej
0 #1 Andrzej 2018-05-29 11:33
Przyznam ze nie bardzo wiem co autor mial na mysli piszac ze "ronda beda mialy krztlat okularowy". Zamieszczanie takich mapek na ktorych dokladnie nic nie widac mija sie z sensem. Przeciez to ma byc portal branzowy a nie portal dla pielegniarek i urzednikow bankowych. Postarajcie sie choc troche bo zaczynacie byc niewiarygodni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.