torun 419208 960 720W Toruniu uruchomiono system informacji parkingowej na Przedzamczu. Dzięki niemu kierowcy uzyskają informację na temat dostępności miejsc do parkowania.

Tablica stanęła na skrzyżowaniu Wola Zamkowa-Przedzamcze. Kierowca znajdzie na niej informację o dostępności miejsc do parkowania przy ul. Przedzamcze Jest to możliwe dzięki czujkom, które zostały zamontowane na każdym z tych miejsc. -Dla kierowców jest to spore ułatwienie. Informacja o braku miejsca do parkowania sprawia, że poszukuje one tego miejsca w innej części miasta, bez wjeżdżania na ul. Przedzamcze-wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. Do końca tego roku system będzie testowany i kalibrowany pod kątem zgodności informacji. Chodzi o te wyświetlane na tablicy i te, które kierowca rzeczywiście zastanie na parkingu. System objęty jest 3 letnią gwarancją. W porównaniu do poprzedniego systemu informacji dane o ilości wolnych i zajętych miejsc do parkowania są przesyłane niezwłocznie do tablicy, a nie jako to było poprzednio z lekkim opóźnieniem. Czujniki dokładniej wykrywają parkujący pojazd, a wytrzymałość baterii została oszacowana na 5 lat. W razie awarii czujnika nie ma konieczności rozbierania nawierzchni, co miało miejsce w poprzednim systemie. System kosztował 49 tys. zł.

park torun 2 1

park torun 2 2park torun 3Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.