mms 20190718 150913Na osiedlu Koniuchy w Toruniu, gdzie obowiązuje strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h, 18 lipca pojawiły się termoznaki. Mają one przypominać kierowcom, że w tym miejscu należy ograniczyć prędkość do trzydziestki.

 

Termoznaki to gotowe elementy ze specjalnej masy, które są naklejane na jezdniach jako oznakowanie poziome. Są odporne na ścieranie i zniszczenia. Nie jest to nowość w Toruniu. W ubiegłym roku pojawiły się one w pobliżu placówek edukacyjnych i medycznych oraz w ciągu DK nr 91.

mms 20190718 150936W sumie na terenie Torunia do tej pory umieszczono 93 takich znaków. Ponad 60 z nich informuje kierowców o miejscach na drodze szczególnie uczęszczanych przez dzieci w wieku od 7 do 15 lat, kolejne 30 znaków informuje o przejściach dla pieszych. Te ostatnie umieszczone zostały głównie przed przejściami, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej.

Jeśli chodzi o osiedle Koniuchy umieszczono tu osiem termoznaków.

Pojawiły się one w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zostały naklejone w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów.

Koszt wykonania piktogramów to ponad 7 tys. zł.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.