contentmap_plugin

zakazOd najbliższego wtorku (19 września) na kierowców w północnej części Torunia, czekają duże zmiany w ruchu. Dla ruchu zostanie otwarta ulica Polna, zamknięta zostanie natomiast Szosa Chełmińska. Zamknięcie tej ostatniej potrwa miesiąc. Drogowcy przepraszają za utrudnienia i zalecają objazdy.   Przebudowa ulicy Polnej i Szosy Chełmińskiej, choć realizowana przez dwóch różnych wykonawców, jest ze sobą ściśle powiązana. Dla zminimalizowania utrudnień w ruchu, wykonawcy cały czas uzgadniali harmonogramy robót. – Wiele prac na Szosie Chełmińskiej musiało poczekać do czasu, aż zostanie dopuszczona do ruchu ulica Polna - mówi Tomasz Królak, kierownik robót z ramienia firmy Skanska, który odpowiada za przebudowę Szosy Chełmińskiej. - Otwarcie Polnej, na całym odcinku od Szosy Chełmińskiej do Szosy Okrężnej, umożliwi poszerzenie frontu realizowanych przez nas robót. Wiąże się to jednak z utrudnieniami w ruchu.

Od wtorku Szosa Chełmińska na odcinku od Polnej do Harcerskiej zostanie zamknięta dla ruchu. Objazd będzie wytyczony ulicą Długą, Legionów i Harcerską. Dla zmniejszenia utrudnień w tym miejscu, na skrzyżowaniu Polna - Szosa Chełmińska będzie wyłączona sygnalizacja świetlna. - Szosa Chełmińska będzie zamknięta przez miesiąc. W tym czasie mamy do wykonania nową jezdnię, przebudowę skrzyżowania Szosy Chełmińskiej i św. Józefa oraz roboty torowe - wylicza Królak z  firmy Skanska.   

W czasie rozbudowy Szosy Chełmińskiej, na sąsiedniej Polnej, będą trwały prace porządkowe i wykończeniowe. Brukarze będą układać brakujące chodniki i ścieżkę rowerową.  

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.