P6020238W nocy z soboty na niedzielę, 30 na 31 marca, otwarte zostaną obie jezdnie ul. Żołnierskiej pomiędzy granicą miasta a ul. Strażacką oraz węzeł z ul. Czwartaków. W niedzielę, 31 marca, późnym wieczorem zmieni się natomiast organizacja ruchu na przebudowywanej ul. Łodygowej.

 

W sobotę, 30 marca, ok. godz. 22.00 wykonawca przebudowy ul. Żołnierskiej wprowadzi duże zmiany w organizacji ruchu. Otwarte zostaną obie jezdnie na odcinku od granicy miasta do ul. Strażackiej. Uruchomiony będzie również węzeł z ul. Czwartaków – kierowcy pojadą obydwoma wiaduktami nad skrzyżowaniem i bocznymi jezdniami. Ulica Czwartaków odzyska również połączenie z ul. Żołnierską z możliwością wjazdu i wyjazdu w każdym kierunku. Autobusy linii 199 i nocnej N24 wrócą na swoje podstawowe trasy przebiegające ulicami Czwartaków i I. Paderewskiego. Równocześnie wykonawca robót rozpocznie ostatnie prace przy konstrukcji jezdni ul. Strażackiej pod budowanym wiaduktem. Na czas prac, od 31 marca do 26 kwietnia, w tym miejscu będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

W niedzielę, 31 marca, ok. godz. 22.00 zmieni się również organizacja ruchu na ul. Łodygowej, pomiędzy granicą miasta a ul. Klamrową. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdniami serwisowymi. Tym sposobem kierowcy ominą plac budowy, a stara droga zostanie rozebrana i rozpocznie się budowa nowych pasów drogi. Na odcinku od ul. Wolińskiej do Radzymińskiej układana jest już podbudowa pod południową część jezdni. W połowie kwietnia obydwie jezdnie na tym odcinku mają być już gotowe. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w lipcu tego roku.

Od piątku, 29 marca, od ok. godz. 22.00 do poniedziałku, 1 kwietnia, do ok. godz. 6.00, prace prowadzić będzie także dzielnica Targówek. Na budowie ronda, które powstaje u zbiegu ulic Bukowieckiej, Zamkowej i Klukowskiej, układana będzie nowa nawierzchnia. W tym czasie skrzyżowanie będzie całkowicie wyłączone z ruchu. Objazd będzie prowadził ulicami: gen. T. Dąb-Rozwadowskiego – Księcia Ziemowita – Wierna.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.