IMG 7525Dobiegają końca prace na placu Chrapka. Na wybudowanym rondzie, które ma być docelowo turbinowym montowane są separatory, dzięki którym - podczas jazdy na samym rondzie - nie będzie możliwości zmiany pasa z zewnętrznego na wewnętrzny i odwrotnie.

 

Wykonawca rozpoczął także malowanie oznakowania poziomego. Docelowo na przebudowywanej ulicy pojawi się 790,20 m2 oznakowania poziomego. Zostaną również wykonane czerwone przejazdy dla rowerzystów - 156,11 m2 oraz miejsca dla niepełnosprawnych wymalowane na niebiesko - 8,10 m2.

W najbliższą sobotę (13.04) wykonawca planuje likwidację przewiązki przez tory tramwajowe, aby ułatwiać poruszanie się kierowcom na czas prowadzonych robót drogowych.

20190406 105503 resized20190406 105937 resized

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Montowane będą ostatnie dwie oprawy na słupie trakcyjnym. Zmienia się również zieleń na placu Chrapka. Sadzone są drzewa i krzewy, siana jest trawa. W drugiej połowie kwietnia zostaną zamontowane wiaty przystankowe i rozpocznie się montaż oznakowania pionowego. Oprócz znaków zostaną zamontowane trzy bramownice, na których pojawią się tablice wskazujące kierunki ruchu. Na początku maja będą montowane elementy małej architektury: ławki, kosze na śmiecie i stojaki rowerowe.

Planowany termin zakończenia prac 31 maja 2019 roku.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.