contentmap_plugin

edroga585Na fragmencie autostrady A4 Katowice-Kraków rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na odcinku około 7 km. Prace będą prowadzone pomiędzy węzłami Murckowska w Katowicach (skrzyżowanie A4 z DK 86) i Brzęczkowice w Mysłowicach (skrzyżowanie A4 z S1 Cieszyn/Warszawa), na jezdni w kierunku Katowic.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. (SAM S.A.) remontuje też nawierzchnię jezdni do Krakowa na około 4-kilomertowym odcinku pomiędzy węzłem Rudno a Placem Poboru Opłat w Balicach. 11 września prace na tym odcinku zostaną przeniesione na jezdnię w kierunku Katowic. Zakończenie wymiany nawierzchni jezdni planowane jest w drugiej połowie października br.

Wymiana nawierzchni między węzłem Murckowska w Katowicach a węzłem Brzęczkowice w Mysłowicach na jezdni w kierunku Katowic będzie wymagała wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Od 10 do 13 września, w godzinach od 19.00 do 7.00 rano, na jezdni do Krakowa jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa. Z kolei od 13 września ruch na tym odcinku, w obu kierunkach, odbywać się będzie dwoma zwężonymi pasami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Po finalnej zmianie organizacji ruchu, na jezdni do Katowic prowadzony będzie remont nawierzchni, który zakończy się w drugiej połowie października 2017 r.   

– Na bezpłatnym odcinku autostrady od węzła Murckowska do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach, w szczytowych momentach natężenie ruchu bywa nawet trzykrotnie większe niż na pozostałej części koncesyjnego odcinka autostrady A4. Newralgicznym miejscem na tym odcinku, szczególnie w godzinach porannych, może być jezdnia do Katowic, stąd podróżujących w tym kierunku prosimy o uwzględnienie dłuższego czasu przejazdu – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

SAM S.A. wymienia również nawierzchnię na około 4-kilometrowym odcinku między węzłem Rudno a Placem Poboru Opłat w Balicach. Obecnie remontowana jest jezdnia w kierunku Krakowa, natomiast od 11 września prace przy wymianie nawierzchni na krótszym 2,9-kilometrowym odcinku rozpoczną się na jezdni do Katowic. W międzyczasie, od 8 do 11 września w godzinach od 19.00 do 10.00, na obu jezdniach autostrady jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa. Ruch będzie odbywał się z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Zakończenie prac planowane jest na początek października.

Źródło: SAM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.