znak zakazSzczyt Klimatyczny, który przyciągnie do Katowic blisko 30 tys. delegatów ze 196 krajów, wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu – w szczególności w Strefie Kultury i jej sąsiedztwie. Poniżej podajemy najnowsze informacje w tej sprawie.

 

- Ze względów bezpieczeństwa, na wniosek Służby Ochrony Państwa, w dniach 2-4 grudnia zostają wprowadzone zakazy zatrzymywania się na ulicy Dworcowej, Uniwersyteckiej, Wojewódzkiej, Bytkowskiej i Roździeńskiego w sąsiedztwie tam ulokowanych hoteli – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice. – Dodatkowo w poniedziałek, 3 grudnia, dla pieszych wyłączone całkowicie zostaną ulice Olimpijska i Dobrowolskiego z zapewnieniem niezbędnych dojść do obiektów – dodaje.

Znaki zakazu zatrzymywania pojawią się na ulicach:
1. Dworcowej na odcinku od ul. Św. Jana do ul. Dyrekcyjnej (włącznie z placem znajdującym się od strony wiaduktu),
2. Uniwersyteckiej na odcinku od al. Roździeńskiego do ul. Moniuszki z utrzymaniem postoju dla taksówek. Dodatkowo na fragmencie ul. Piastowskiej od strony ul. Uniwersyteckiej,
3. Wojewódzkiej na odcinku od strony ul. Plebiscytowej do ul. Sienkiewicza,
4. Bytkowskiej w rejonie hotelu,
5. Roździeńskiego wzdłuż jezdni w stronę Sosnowca na odcinku od ul. Uniwersyteckiej do ul. Dudy Gracza.

W komunikacji miejskiej nie są planowane żadne ograniczenia.

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.