edroga584Koncesjonariusz autostrady A4 (Stalexport Autostrada Małopolska) 15 marca zwiększy rabaty przysługujące użytkownikom przedpłaconej karty zbliżeniowej KartA4 oraz bloczków abonamentowych jako najszybszych metod płatności. Po uwzględnieniu 10-procentowego rabatu, wysokość opłat dla pojazdów osobowych będzie równa stawce z 2012 roku.

Analizy czasów obsługi podróżnych na Placach Poboru Opłat, przeprowadzone przez koncesjonariusza po wprowadzeniu w styczniu karty zbliżeniowej wykazały, że KartA4 i abonamenty to lepsze metody wnoszenia opłat za podróż autostradą A4 Katowice-Kraków pod względem szybkości obsługi podróżnych. W ramach polityki zwiększania przepustowości PPO, władze spółki zdecydowały zatem o promowaniu używania tych metod większym rabatem niż obowiązujące obecnie 5 procent. Od 15 marca przy zakupie kart zbliżeniowych lub doładowania do nich oraz przy zakupie abonamentów obowiązywać będzie 10 proc. rabat dla każdej kategorii pojazdów. Do 20 sztuk zmniejszona zostanie minimalna liczba impulsów (przejazdów) na karcie zbliżeniowej oraz liczba abonamentów w bloczkach.

Abonamenty, które zostały wycofane po wprowadzeniu Kart4, pojawią się w sprzedaży ponownie 15 marca br.

– Uruchamiając sprzedaż karty zbliżeniowej KartA4, zakładaliśmy, że pod względem czasu transakcji mocno wyprzedzi ona abonamenty. W praktyce okazało się, że są to czasy porównywalne. Postanowiliśmy zaoferować obie formy płatności, jako zdecydowanie szybsze od płatności kartami płatniczymi czy gotówką. Promując je, chcemy skrócić czas postoju na Placach Poboru Opłat do minimum – mówił Rafał Czechowski, rzecznik SAM SA.

Żeby jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z najszybszych metod płatności, dla posiadaczy abonamentów i KartA4 wyznaczona zostanie jedna bramka na każdym Placu Poboru Opłat, tj. bramka nr 5 lub nr 14 – w zależności od kierunku jazdy. W dalszym ciągu abonamenty i KartA4 będą akceptowane także na pozostałych bramkach. Wyjątkiem są skrajne, lewe bramki samoobsługowe, gdzie możliwa jest płatność wyłącznie kartami bankowymi, paliwowymi i kartami zbliżeniowymi.

KartA4 pozostanie najszybszą metodą wnoszenia opłat za autostradę na bramce samoobsługowej, na której abonamentami płacić nie można. Karta zbliżeniowa ma nad nimi również tę przewagę, że dedykowany jej serwis www.karta4.pl umożliwia nie tylko wygodne doładowanie karty, ale i śledzenie na bieżąco informacji o liczbie impulsów, zrealizowanych transakcjach czy przejazdach.

Posiadacze kartA4 z pełnymi, nienaruszonymi pakietami impulsów, zakupionymi w cenach obowiązujących do 15 marca br. oraz posiadacze kompletnych i ważnych bloczków abonamentowych będą mogli je zwrócić i kupić pakiety impulsów czy abonamenty z 10% rabatem.

Źródło: SAM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.