dzieci4Na Placu Wolności w Poznaniu odbyła się inauguracja projektu „ZATRZYMAJ SIĘ – DAJ PRZYKŁAD”. Przedsięwzięcie opracowane w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej” ma na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat czynników, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

Projekt „ZATRZYMAJ SIĘ – DAJ PRZYKŁAD” realizowany jest przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu we współpracy z Żandarmerią Wojskową oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej przy wsparciu Automobilklubu Wielkopolskiego oraz Polskiego Związku Motorowego Zarządu Okręgowego w Poznaniu. 

Projekt opracowany w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej”, ma na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego o elementy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. 

Podstawowym narzędziem kampanii jest materiał w postaci spotu filmowego oraz plakatów obrazujących niebezpieczne zachowania się pieszych na drodze.

W inauguracji projektu udział wzięły dzieci z poznańskiego Przedszkola nr 31, które pieszym uczestnikom ruchu drogowego zwracały uwagę na prawidłowe i bezpieczne zachowanie na drodze.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

dzieci3

dzieci2

dzieci1

Komentarze  
~Kowal
+1 #1 ~Kowal 2015-07-30 14:51
Myślałem, że chodzi o akcję "Zatrzymaj się - daj przykład" skierowaną do kierowców, by zaczęli zwracać uwagę na pieszych oczekujących na przejście przez jezdnię...
Cytować | Zgłoś administratorowi
user1
+1 #2 user1 2015-07-30 17:31
Cytuję ~Kowal:
Myślałem, że chodzi o akcję "Zatrzymaj się - daj przykład" skierowaną do kierowców, by zaczęli zwracać uwagę na pieszych oczekujących na przejście przez jezdnię...

Otóż to. Ale czytając o organizatorach tej akcji (policja itp. przy wsparciu klubu automobilistów), można było domyślić się, że apel o poprawę bezpieczeństwa na drogach będzie skierowany... nie, nie do kierujących najbardziej niebezpiecznymi pojazdami, tylko do... dzieci, które praktycznie nie mogą nikomu zagrozić oprócz samym sobie. I oczywiście akcja koncentruje się na czymś, co powinno być dozwolone (przechodzenie na czerwonym świetle) i w niektórych innych europejskich krajach już jest dozwolone. Ale w Polsce pewnie jeszcze długo nie będzie, bo bardzo ucierpiałaby na tym policja, która np. w czasie akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" najwięcej mandatów wlepia, jak sama nazwa wskazuje, niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. A nie tym, którzy niechronionym uczestnikom ruchu drogowego zagrażają.

Następna akcja pewnie będzie o zatrzymaniu się przed przejściem na zielonym, no bo przecież jakiś kierowca może przejechać mając czerwone...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.