Jakimi trasami będą jeździły autobusy po uruchomieniu trzech nowych stacji metra na Woli? Z jaką częstotliwością? Zarząd Transportu Miejskiego przygotował propozycje zmian w układzie komunikacyjnym. Teraz opinię o nich wyrażą warszawianki i warszawiacy. Rozpoczynają się konsultacje społeczne.
Zakończyły się zasadnicze prace budowlane przy wolskim odcinku drugiej linii metra. Pierwsze pociągi z pasażerami na trzy nowe stacje – Płocka, Młynów i Księcia Janusza – mają wjechać w kwietniu przyszłego roku. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę. Dogodną przesiadkę do metra zyskają również mieszkańcy Bemowa, osiedli w zachodniej części miasta, a także m.in. Leszna, Mariewa, Koczargów czy Starych Babic. Przed rozpoczęciem budowy metra w autobusach kursujących wzdłuż ul. Górczewskiej było w ciągu godziny ok. 5,4 tys. miejsc, metro w tym samym czasie zaoferuje ich ok. 24 tys.
W przygotowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego projekcie zmian głównym założeniem jest zapewnienie wygodnego dojazdu do metra, przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń ze Śródmieściem, przede wszystkim tramwajowych. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych. Dzięki ich wprowadzeniu, w godzinach szczytu z przystanków przy stacji Księcia Janusza w kierunku Jelonek i Nowego Bemowa, autobusy będą odjeżdżały co ok. 1 minutę.
O proponowanych zmianach wypowiedzą się teraz warszawianki i warszawiacy. Konsultacje społeczne rozpoczną się 10 grudnia, od czatu z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego.
W przyszłym roku odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami. Planowanych jest ich sześć: na Woli, Bemowie i w Śródmieściu. Opinie będą zbierane do 9 lutego 2020 r.
Źródło: UM Warszawa