bus 690508 1920W środę, 16 października na trasę Olkusz – Krzeszowice powracają regularne połączenia autobusowe, które pozwolą o różnych porach dnia, sprawnie i w komfortowych warunkach dojechać do pracy czy szkoły. W ubiegłym tygodniu w Krakowie wicemarszałek Łukasz Smółka podpisał umowę z firmą przewozową, na obsługę regularnych połączeń autobusowych na tej trasie, dofinansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

 

- Jako zarząd województwa w ostatnim czasie podejmujemy konkretne działania mające na celu skomunikowanie całego regionu, a co za tym idzie przeciwdziałaniu wykluczeniu komunikacyjnemu. Zależy nam, by każdy mieszkaniec regionu swobodnie do pracy czy szkoły mógł dotrzeć komunikacją zbiorową – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Przewozy na linii komunikacyjnej przebiegającej przez miejscowości: Olkusz – Witeradów – Gorenice – Czerna – Krzeszowice będzie realizować firma Jarosława Kordaszewska z Przegini.
Każdego dnia do dyspozycji pasażerów będzie po 13 kursów w każdym kierunku. Co więcej, linia będzie pełnić funkcję dowozową do stacji kolejowej w Krzeszowicach, skąd pasażerowie będą mogli kontynuować podróż do Krakowa pociągiem.

Godziny odjazdów z Olkusza zaplanowano na: 4.25, 5.00, 6.10, 7.10, 7.50, 11.10, 14.05, 15.15, 15.55, 16.50, 18.05, 19.15, 20.50.
Z kolei godziny odjazdu z Krzeszowic przedstawiają się następująco: 5.10, 6.10, 7.00, 7.50, 9.00, 12.05, 15.15, 16.12, 17.10, 18.10, 19.10, 20.15, 21.45.

Kursy o godz. 12.05 z Krzeszowic oraz 11.10 z Olkusza będą realizowane od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt. Pozostałe kursy będą realizowane od poniedziałku do niedzieli z wyjątkiem świąt.

- Liczę, że nasza propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy zyskają dostęp do nowej, atrakcyjnej cenowo usługi. Co ważne, nowa linia będzie pełnić także rolę dowozową do organizowanych przez województwo połączeń kolejowych na trasie Krzeszowice – Kraków – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Ceny biletów będą bardzo atrakcyjne – 2 zł w przypadku biletów jednorazowych oraz 40 zł w przypadku biletów miesięcznych. Na październik zaplanowano także uruchomienie linii Olkusz-Kraków przez Trzyciąż.

- Przewozy na linii Olkusz – Krzeszowice, z możliwością kontynuowania podróży do Krakowa, traktujemy jako pilotaż. W dalszej kolejności planujemy uruchamiać kolejne linie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Pomoże to rozwiązać problem dostępności autobusów w naszym regionie – dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Źródło: UMWM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.