contentmap_plugin

edroga964W Krakowie przygotowywana jest realizacja kolejnego parkingu P&R. Tym razem chodzi o obiekt przy pętli Bieżanów. Spółka Miejska Infrastruktura ma już decyzje środowiskową oraz lokalizacyjną, a także wszelkie uzgodnienia branżowe. Obiekt będzie miał 110 miejsc na samochody osobowe oraz 20 rowerów. Projekt zakłada też 4 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

- Nowością będzie wyposażenie stojaków rowerowych w zapięcia zintegrowane z nośnikiem biletu okresowego. Zapinanie i odpinanie jednośladu będzie odbywało się przy pomocy biletu Krakowskiej Karty Miejskiej, a nieautoryzowane zerwanie zapięcia włączy alarm. Co ważne, miejsce dla rowerów będzie zadaszone – mówi prezes spółki Piotr Kącki. Wyposażenie parkingów P&R w miejsca dla jednośladów pozwoli na zintegrowanie dwóch środków transportu. – Rowerem na parking będą mogli dojechać mieszkańcy z okolicznych osiedli. Jeżeli się na to zdecydują, otrzymają taką samą ofertę jak właściciele samochodu osobowego – wyjaśnia prezes Miejskiej Infrastruktury.

Z parkingu za darmo będą korzystać osoby posiadające bilety komunikacji miejskiej. Osoby, które takich biletów nie posiadają, będą płaciły, ale na podstawie biletu postojowego będą mogły korzystać z komunikacji miejskiej.

Obiekt będzie wyposażony w elementy dynamicznej informacji pasażerskiej. Przy ulicach dojazdowych do parkingów umieszczone zostaną tablice informujące w czasie rzeczywistym o liczbie wolnych miejsc parkingowych.

***

Parkingi P&R będą finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W kolejnych latach mają powstać m.in. w Bieżanowie, Bronowicach i Swoszowicach. Program budowy parkingów P&R, zgłoszony przez Kraków w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, opiewa na kwotę około 82 mln zł.

Parkingi P&R będą też powstawać w ramach inwestycji tramwajowych, m.in. przy okazji budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej i na Azory.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.