edroga138Zbliża się długi weekend majowy i jak zwykle wzrośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Należy więc szczególnie zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży.

Podczas weekendu majowego należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów (pasy, foteliki). Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze będą też przeprowadzać liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Ładna, słoneczna pogoda sprawia, że wielu kierowców czuje się pewniej za kółkiem, a przez to paradoksalnie rośnie liczba zdarzeń na drodze. Natomiast podczas opadów pogarsza się widoczność i znacznie wydłuża droga hamowania pojazdów. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

Policja apeluje, aby przed wyjazdem w trasę zadbać o dobry stan techniczny pojazdu, ale również stan psychofizyczny kierowcy, zapewnienie odpowiedniego czasu na dojazd i przerw w podróży. Przede wszystkim jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów drogowych i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze.

GDDKiA z kolei przypomina kierowcom samochodów ciężarowych o ograniczeniach w ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniach:

- 30 kwietnia od godziny 18:00 do godziny 22:00,
- 1 maja od godziny 8:00 do godziny 22:00,
- 2 maja od godziny 18:00 do godziny 22:00,
- 3 maja od godziny 8:00 do godziny 22:00.

Źródło: KGP, GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.