edroga993Od czerwca nowi pasażerowie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy będą mogli podróżować za pół ceny, dzięki wprowadzeniu promocyjnego "biletu nowego pasażera".

Promocja dotyczyć będzie wyłącznie nowych pasażerów, czyli takich, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat (licząc od 1 czerwca) nie kupowali biletów miesięcznych. Bilet normalny będzie kosztował 45 zł, a ulgowy 22,5 złotego. Bilet nowego pasażera będzie uprawniał do podróżowania po mieście w granicach I strefy (bez komunikacji podmiejskiej) wszystkimi liniami – dziennymi, i nocnymi. Decyzję o wprowadzeniu promocji muszą jeszcze zaakceptować radni.

-  Liczę, że bilet nowego pasażera przekona kolejnych bydgoszczan do podróżowania komunikacją miejską. Warto z niego korzystać, ponieważ w ciągu ostatnich lat w transporcie publicznym wprowadziliśmy szereg korzystnych zmian. Standardem stają się pojazdy wyposażone w klimatyzację i bezprzewodowy Internet. Komunikacją dociera na nowe osiedla, a tramwaje zyskują priorytet na skrzyżowaniach z sygnalizacją – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

W ubiegłym roku udało się rozszerzyć ofertę przewozową linii międzygminnych, poprawiła się też komunikacja między dzielnicami. Miasto w ostatnich latach dobudowało kilka buspasów, remontowane są też zatoki autobusowe. Dzięki wdrożonemu systemowi ITS skrócił się czas przejazdu tramwajami i poprawia się punktualność. Ponadto, Miejskie Zakłady Komunikacyjne w tym roku zakupią co najmniej 27 nowych pojazdów.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.