PRZYSTANKI1Od 11 października mieszkańcy będą mogli korzystać z wydłużonego czasu biletów. Bilet 20-minutowy będzie ważny 40 minut, a bilet 40-minutowy obowiązywać będzie na 60 minut. Taka taryfa biletowa obowiązywać będzie do końca 2019 r. Realizując tak wiele inwestycji, dłuższy czas biletów ułatwi podróżowanie komunikacją miejską. Pasażerowie nie będą musieli się martwić o czas ważności biletu i taniej przejadą dłuższą trasę.

 

Wydłużone bilety, a przez to tańsze podróżowanie to jedna z zachęt do wyboru komunikacji miejskiej. Również dostępność do transportu zbiorowego to jeden z argumentów jego wyboru. Jak pokazują badania przeprowadzone przez Instytut Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego, prawie 28 tys. więcej mieszkańców ma obecnie do przystanku mniej niż 400 m.

W porównaniu z 2016 r. gdzie w takiej odległości 530 tys. mieszkańców miało dostęp do autobusów i tramwajów. Obecnie dzięki zmianom w siatce i wprowadzeniu autobusów w osiedla, liczba osób mających poniżej 400 metrów do przystanków wzrosła do 558 tys.

Bliskość komunikacji miejskiej to nie tylko zachęta dla osób które nie korzystają z transportu zbiorowego, ale również poprawa jakości korzystania wśród obecnych pasażerów. Ze zmian korzystają również osoby starsze i z trudnościami w poruszaniu, Dla nich bliskość do przystanku jest decydująca w wygodnym podróżowaniu po mieście.

Od 15 października wprowadzone zostaną pilotażowo na linii 68 przystanki na żądanie. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza podróż będzie szybsza.

Na przystankach, z których korzysta mała liczba pasażerów autobus zatrzyma się tylko w przypadku, gdy pasażer będzie chciał wsiąść lub wysiąść. Dzięki temu zaoszczędzimy do kilku minut na czasie przejazdu. Pasażer szybciej dojedzie do celu, a podróż będzie bardziej płynna i komfortowa. Przystanki zostaną wprowadzone 15 października na Smulsku, Łaskowicach i Chocianowicach.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.