winter tires 2861853 960 720Z inicjatywy Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) prowadzony jest audyt serwisów oponiarskich. Jego celem jest certyfikacja warsztatów, by ich klienci mogli świadomie wybrać profesjonalną i bezpieczną obsługę oponiarską.

 

Audytu dokonuje firma TUV SUD, specjalizująca się w certyfikacji i inspekcji. Audytorzy współpracowali z PZPO przy tworzeniu listy audytowej, według której prowadzona jest certyfikacja. Dzięki tak ścisłej współpracy można mieć pewność, że wybór ocenianych elementów jest podparty nie tylko doświadczeniem i wiedzą wulkanizatorską – zostały one dobrane także pod względem możliwości ich rzetelnej weryfikacji. TUV SUD z uwagą podchodzi do projektu certyfikacji, podkreślając, jak duży może mieć wpływ na bezpieczeństwo na polskich drogach.

– Nikt w Polsce nie zajmował się dotychczas tym segmentem serwisów. Należy zwrócić uwagę, że opona jest jedynym elementem łączącym pojazd z powierzchnią, po której się porusza.Stąd tak ważne jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo obsługi koła, a co za tym idzie – na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów – powiedział serwisowi eNewsroom Marek Nytko, manager sekcji mobility w TUV SUD. – Audyt, który przeprowadzamy pod standardy Polskiego Związku Oponiarskiego, zawiera się w kilku segmentach. Oceniamy zaplecze techniczne warsztatu oponiarskiego oraz biuro obsługi klienta. Prowadzimy też weryfikację umiejętności i wiedzy kadry, która pracuje w serwisie. Jest to szczególnie istotne, gdyż często w serwisach oponiarskich zatrudnieni są pracownicy sezonowi. Większość naszego czasu w warsztacie spędzamy jednak na sprawdzaniu narzędzi. Weryfikujemy ich stan techniczny, terminowość kontroli przez odpowiednie służby, certyfikaty i homologacje. Jedynie naprawa narzędziami, które są certyfikowane, homologowane i okresowo sprawdzane, jest naprawą skuteczną – podkreśla Nytko.

Źródło: eNewsroom.pl

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.