DSC011986 listopada jednym z punktów sesji Rady Miasta Krakowa był projekt uchwały zmieniającej tegoroczne środki na kilku zadaniach inwestycyjnych. Wśród takich przedsięwzięć jest budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

 

– Z uwagi na to, że nie posiadamy jeszcze decyzji ZRID, a co za tym idzie nie ma możliwości rozpoczęcia prac budowlanych i realizacji w tym roku zaplanowanego wcześniej zakresu rzeczowego i finansowego zadania, zaproponowaliśmy oddanie do budżetu miasta kwoty 19,8 mln zł – informuje Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

– To normalne działanie w sytuacji, gdy nie ma możliwości wykorzystania pieniędzy zapisanych na dany rok. Budżet jest roczny, więc blokowanie środków, które nie mogą zostać wykorzystane w danym roku byłoby nieracjonalne – wyjaśnia Łukasz Szewczyk. I dodaje, że projekt zmian, który będzie poddany pod głosowanie radnych nie oznacza zagrożenia dla tego zadania.

– Na kolejne lata planowane są środki na budowę linii do Górki Narodowej w wymiarze zgodnym z umową z wykonawcą. Zakładamy, że na początku przyszłego roku wydana zostanie decyzja ZRID. Wykonawca powinien rozpocząć prace po uzyskaniu rygoru natychmiastowej wykonalności, szacujemy, że nastąpi to wiosną 2020 roku – zaznacza dyrektor ZIM w Krakowie.

Zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK Sp. z o.o.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.