edroga236Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) jest rywalizacją między zespołami miast złożonymi z rowerzystów, która się odbywa w dniach 1-31 maja. Miasto, którego zespół “wyjeździ” największą liczbę kilometrów wygrywa.

Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca uczestniczących miast oraz osób dojeżdżających do niego do pracy, szkoły, na uczelnię lub w innym celu. Spośród polskich miast do akcji dołączyły m.in. Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Toruń, Warszawa i Wrocław.

Gdańsk już dwukrotnie został zwycięzcą w kategorii Najbardziej Rowerowe Miasto (w 2015 i 2016 roku). W zeszłym roku, jako pierwsze miasto w historii, wygrał Rowerową Rywalizację Miast w obu kategoriach: generalnej (liczba wykręconych łącznie kilometrów) i na Najbardziej Rowerowe Miasto (w liczbie kilometrów na 1000 mieszkańców). O utrzymanie pozycji lidera walczyło wtedy ponad 4 tysiące gdańszczan, którzy przejechali łącznie ponad 825,5 tys. kilometrów.

W rywalizacji liczą się podróże, w których rower może zastąpić inny środek transportu (np. samochód, motorower) w trakcie dojazdów np. do/z pracy, szkoły, kina, sklepu itd. Nie liczą się natomiast przejazdy rowerem w celach sportowych. Udział w akcji jest darmowy.

Aby wziąć udział w ECC2017 i pomóc w rowerowej rywalizacji, wystarczy dołączyć do zespołu swojego miasta na stronie, zainstalować aplikację Naviki w smartfonie i rejestrować swoje podróże rowerowe. Można podróżować indywidualnie lub stworzyć drużynę, np. osiedlową.

Źródło: cyclingchallenge.eu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.