TransLogistica targi 515Według danych GITD z lutego 2019 roku w Polsce funkcjonowało ponad 36 tys. firm posiadających licencję na transport towarów. Najwięcej z nich zarejestrowano w województwie mazowieckim. Dynamiczny rozwój tego sektora sprawia, że firmy muszą poszukiwać nowych rozwiązań technologicznych, automatyzować procesy, ale także stale aktualizować wiedzę i poszukiwać klientów i pracowników kanałami innymi niż tradycyjne.

 

W jakim kierunku zmierza branża TSL?
- Zejdą z rynku małe i słabo zarządzane firmy. Zwyciężą w rywalizacji więksi i lepiej zarządzani. Ten proces już daje się zauważyć, choć jeszcze przeczą jemu dane Biura ds. Transportu Międzynarodowego, według których ciągle jeszcze rośnie liczba firm transportowych w Polsce. Jednak zapowiedzią zjawiska konsolidacji rynku jest ogromne zniechęcenie właścicieli firm transportowych do swojej branży, spośród których 60-70 proc. nie podjęłoby się ponownie założenia firmy transportowej (dane BIG InfoMonitor) – twierdzi Marek Loos, redaktor naczelny magazynu Transport Manager.

Nie tylko konsolidacja firm jest potencjalnym kierunkiem procesów zachodzących w branży TSL. Zmiany technologiczne to trend, którego nie da się ani przeoczyć, ani zignorować. Automatyzacja, wdrażanie innowacji, unowocześnianie oferowanych usług to w dzisiejszych czasach nie opcja, a konieczność.

- Postęp technologiczny, zmierzający do zastąpienia kierowców (jednego z dwóch – wraz z paliwem - największych kosztów działalności transportowej) będzie nadal zmierzał do coraz powszechniejszego wykorzystywania ciężarówek autonomicznych i zdalnie sterowanych (co na razie jest dozwolone tylko w niektórych stanach USA) lub kompilacji tych dwóch technologii. Ze względu jednak na bezpieczeństwo i niezawodność tych technologii, konieczne będzie wdrożenie sieci internetowej 5G, co jest niesamowicie kosztowne – dodaje Loos.

Bezpośrednie spotkania z klientami wciąż najcenniejsze
Tak jak ważna jest automatyzacja procesów, tak szczególną uwagę należy zwrócić również na mądre zarządzanie czasem pracy handlowców oraz sposób pozyskiwania kontaktów czy prezentacji oferty firmy. W czasach, kiedy biznes stał się bardziej dynamiczny, uczestnictwo w branżowych targach, podczas których skracana jest ścieżka dotarcia do odpowiedniej osoby, staje się koniecznością. Umożliwia to firmom szybszy rozwój, nawiązanie nowych relacji handlowych oraz promocję – wszystko w jednym miejscu i czasie.

tlp statystyki targowe 2018 pl eśw

Zestawienie najpopularniejszych targów branży TSL w Polsce

tlp statystyki targowe 2018 pl polska

Zestawienie targów branży TSL w Europie Środkowo-Wschodniej (największe wydarzenia w poszczególnych krajach).

Istotne jest również upewnienie się co do międzynarodowego charakteru wydarzenia. Umożliwia to nie tylko wymianę doświadczeń oraz wiedzy, ale również szansę bezpośredniej prezentacji oferty przedstawicielom firm z wielu krajów. Ta myśl nieustannie przyświeca organizatorom targów TransLogistica Poland. VI edycja wydarzenia, która odbyła się w 2018 roku, zgromadziła firmy z 24 państw oraz odwiedzających z aż 58 krajów. Daje to niezliczone możliwości nawiązania cennych kontaktów biznesowych oraz uzyskania inspiracji właściwie z całego świata.

Dostęp do wiedzy
Trzeci filar umożliwiający stabilny rozwój firmy z sektora TSL to stałe dokształcanie się pracowników i zdobywanie wiedzy na warsztatach i konferencjach branżowych. Siłą takich wydarzeń jest możliwość spotkania wielu praktyków i ekspertów branżowych w jednym miejscu, a także poznanie aktualnych trendów i szybka aktualizacja wiedzy. Zaletą kongresów jest także możliwość networkingu, który ułatwia aktywne uczestniczenie w evencie. Wśród najważniejszych takich wydarzeń w Polsce wyróżnić można:
• Transport Manager Meeting
• Spotkania Transportowe organizowane przez wydawcę magazynu TSL Biznes
• Advanced Supply Chain oraz Kongres Transportowy organizowany przez wydawnictwo Eurologistics
• Kongres Supply Chain organizowany przez wydawcę magazynu Logistyka a Jakość

5-7 listopada 2019 – zapisz tę datę w kalendarzu!
To właśnie w tych dniach odbędą się największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi branży TSL – TransLogistica Poland. Największe zarówno pod względem liczby wystawców jak i odwiedzających. Podczas trzech dni swoje rozwiązania zaprezentują firmy firmy transportowe, spedycyjne, logistyczne, armatorzy, porty i terminale, operatorzy giełd ładunków, emitenci kart paliwowych, producenci systemów IT, telematyki, monitorowania i rozliczania czasu pracy kierowców, systemów poboru opłat drogowych, myjni samochodowych, a także firmy oferujące usługi z zakresu obsługi celnej, doradztwa podatkowego, zwrotu VAT, ubezpieczeń i finansów. W trakcie wydarzenia odbędzie się również szereg imprez towarzyszących, m.in. konferencje tematyczne, targi pracy TransLogistica Jobs oraz wyłonienie zwycięzców plebiscytu Przyjazny Pracodawca Branży TSL.
Uwaga! Wymagana rejestracja online! W związku z dużą frekwencją, rejestracja na miejscu może być utrudniona lub niemożliwa.

tlp2019 600x200 pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Portal edroga.pl jest patronem medialnym targów TransLogistica Poland.

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.