Dolny Śląsk: dodatkowe pociągi na Euro 2012Podczas zbliżającego się EURO 2012 na Dolny Śląsk przyjadą tysiące Czechów i Rosjan, dopingujących swoje drużyny. Podczas briefingu prasowego dolnośląski marszałek Rafał Jurkowlaniec poinformował o dodatkowych pociągach regionalnych, międzynarodowych i InterCity, które dowiozą kibiców do Wrocławia podczas mistrzostw w Polsce i na Ukrainie.

8, 12 i 16 czerwca to najważniejsze daty podczas zbliżającego się turnieju EURO 2012 na Dolnym Śląsku. Specjalnie na te dni, podczas których rozegrane zostaną mecze, zamówiono  dodatkowe pociągi, które dowiozą kibiców na dolnośląską arenę mistrzostw. W sumie samorząd województwa zapłaci za 54 dodatkowe połączenia regionalne, które dowiozą do Wrocławia kibiców z całego Dolnego Śląska, m.in. z Kłodzka, Głogowa, Jeleniej Góry czy Zgorzelca. Spółka PKP InterCity zapewniła 17 dodatkowych połączeń do Wrocławia. Zamówionych zostało również 18 połączeń międzynarodowych. Wszystkie wymienione to połączenia uzupełnią istniejące rozkłady jazdy.

Dodatkowe połączenia międzynarodowe na 8, 12 i 16 czerwca:

*Mecz Czechy – Rosja 8 czerwca

- kibiców z Rosji przywiezie pięć pociągów z Terespola (skomunikowanych z pociągami z Moskwy), które przyjadą do Wrocławia od 4 do 12 godzin przed rozpoczęciem meczu; 9 czerwca, po zakończeniu spotkania kibice zostaną odwiezieni z Dworca Głównego czterema pociągami do Terespola i jednym do Brześcia

- kibiców z Czech przywiozą dwa pociągi: z Pragi i Pardubic oraz Brna i Ostrawy, które przyjadą do Wrocławia od 5 do 6 godzin przed rozpoczęciem meczu; następnego dnia kibiców odwiozą trzy pociągi, które pojadą do Pragi i Lichkova oraz Bohumina i Brna

*Mecz Czechy – Grecja 12 czerwca

- kibiców z Czech przywiozą dwa pociągi: z Pragi i Lichkova oraz Bohumina i Brna. Pociągi te przyjadą do Wrocławia od 3 do 4 godzin przed rozpoczęciem meczu; po meczu  kibice zostaną odwiezieni z Dworca Głównego trzema pociągami w relacjach do Bohumina i Brna, Pragi i Pardubic oraz Brna i Ostrawy.

*Mecz Czechy – Polska 16 czerwca

- kibiców z Czech przywiozą dwa pociągi: z Pragi i Lichkova oraz Bohumina i Brna. Pociągi te przyjadą do Wrocławia od 5 do 6 godzin przed rozpoczęciem meczu. Po meczu kibice zostaną odwiezieni z Dworca Głównego trzema pociągami w niedzielę, 17 czerwca, w relacjach do Bohumina i Brna, Pragi i Pardubic oraz Brna i Ostrawy.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.