contentmap_plugin

IMG 8858Już 27 lutego w Zakopanem odbędą się XII Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi, których organizatorem jest Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa. W zawodach biorą udział pracownicy firm członkowskich lub współpracujących z OIGD i administracji drogowej oraz ich najbliższa rodzina.  

Zawody snowboardowe odbędą się na jednej trasie slalomowej, a narciarskie na dwóch - dla dzieci i kobiet oraz dla mężczyzn i grup mistrzów, co umożliwi równoległe prowadzenie zawodów. W sumie wystartuje ponad 100 zawodników: 119 narciarzy i 20 snowboardzistów.

Biuro zawodów czynne będzie już 26 lutego (piątek) od godz. 18.00 do 21.00 przy recepcji w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane, natomiast 27 lutego od godz. 8.30 do 10.00 przed zawodami w Karczmie Szymoszkowa przy Stoku Szymoszkowa.

W biurze zawodów zawodnicy otrzymają koszulki startowe i karnet na 3-krotny przejazd wyciągiem oraz bon konsumpcyjny na posiłek w Karczmie Szymoszkowa podczas trwania zawodów. Koszulki startowe stają się później własnością zawodników. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy zawodnik do lat 16 musi posiadać kask ochronny pod rygorem nie dopuszczenia do zawodów. Organizatorzy sugerują nawet używanie kasków ochronnych przez wszystkich uczestników zawodów.

Odprawa zawodników rozpocznie się 27 lutego o godz. 9.00 w okolicach mety na Stoku Szymoszkowa. Przed zawodami przewidziane jest „oglądanie trasy” bez przejazdów pomiędzy bramkami. Posiłek dla wszystkich uczestników imprezy wydawany będzie w czasie trwania zawodów w Karczmie Szymoszkowa na podstawie bonu konsumpcyjnego. Zakończenie zawodów, wraz z wręczeniem pucharów, dyplomów i medali oraz uroczystą kolacją, odbędzie się 27 lutego br. około godz. 19.00 w Sali Bankietowej Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.

Kolejność i zajęte miejsce zawodników w poszczególnych grupach oraz klasyfikacji generalnej zostaną ustalone na podstawie sumy czasów uzyskanych w dwóch przejazdach. Zawodnicy, którzy nie ukończą przejazdu lub ominą bramkę nie zostaną sklasyfikowani. Zawodnicy, którzy nie ukończą pierwszego przejazdu nie zostaną dopuszczeni do drugiego przejazdu.

OIGD przygotowała już listy startowe zawodników narciarskich oraz snowboardowych, z którymi warto się zapoznać.

Więcej informacji

Źródło: OIGD

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.